Sofy na niskich nóżkach

Klasyczny design mebli wypoczynkowych kojarzy się najczęściej z niskimi nóżkami i mocną, zdecydowaną bryłą. Nóżek w tym przypadku w ogóle najczęściej nie widać lub są one na tyle niskie, że praktycznie pozostają niezauważalne. Jeśli widzisz w sklepie kanapę na niskich nóżkach, to najprawdopodobniej stoisz przed meblem, który jest dodatkowo wyposażony w funkcję spania.

Sofy na niskich nóżkach mogą mieć bardzo różny design – od klasycznego, przez minimalistyczny, vintage, glamour, aż po nowoczesny. Warto pamiętać, że tego typu modele stanowią dość mocno wyróżniający się element aranżacji – są bowiem raczej masywne, często mają szerokie boki i pokaźne rozmiary.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Sofy na niskich nóżkach mocno nawiązują swoim stylem do klasyki. Mogą być bogato pikowane lub pozbawione dodatkowych przeszyć, dzięki czemu wyglądają wówczas bardziej nowocześnie i minimalistycznie. Mogą mieć szerokie i masywne boki, na których wygodnie można ułożyć ręce lub które można wykorzystać je jako podgłówek podczas wypoczynku w pozycji leżącej. Mogą także mieć boki wąskie – wówczas bryła mebla staje się nieco lżejsza wizualnie, bowiem cieńszy bok oznacza także jednocześnie mniejszą szerokość mebla.

.