Poznaj nasze sofy

Funkcja relaksu

To możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia i podnóżka, dzięki czemu możesz wygodne wypocząć w dowolnej pozycji, od siedzącej po półleżącą. Funkcję relaksu można rozkładać manualnie (siłą własnych mięśni) lub za pomocą przycisków sterujących, dyskretnie umieszczonych pomiędzy siedziskiem a bokiem mebla. Elektryczna funkcja relaksu może być zasilana akumulatorem lub prądem z gniazdka elektrycznego.

Funkcja relaks PLUS

Rozkładana elektrycznie funkcja relaksu, sterowana za pomocą przycisków sterujących. W porównaniu do standardowej oferuje jeszcze wyższy komfort wypoczynku m.in. dzięki zastosowaniu grubszej warstwy pianki wysokoelastycznej, zwiększeniu głębokości siedziska oraz zwiększeniu kąta rozłożenia fotela, w tym wprowadzenia możliwości wyrównania poziomu siedziska i podnóżka. Zasilana akumulatorem lub prądem z gniazdka.

Ruchome zagłówki

Ruchome zagłówki pozwalają Ci dostosować mebel do preferowanej pozycji ciała – podczas czytania, oglądania telewizji i leżenia. Ruchomy zagłówek – dzięki stopniowej regulacji kąta jego nachylenia – zapewnia wygodne podparcie dla głowy. Tego typu zagłówki montowane są na oparciach na stałe.

Opcjonalne zagłówki

To mobilne zagłówki, które mogą być przenoszone i instalowane na dowolnie wybranym przez Ciebie oparciu. Dzięki nim zyskujesz wygodne wsparcie dla głowy i karku. Są one opcją dodatkową w przypadku tych kolekcji, które nie posiadają ruchomych zagłówków.

Ruchome podłokietniki

Ruchomy podłokietnik gwarantuje stabilne i komfortowe wsparcie dla rąk. Możesz go wykorzystać także jako wygodny podgłówek podczas wypoczynku w pozycji leżącej.

Ruchome siedzisko

Sterowane elektrycznie wysuwane siedzisko to gwarancja możliwości zwiększenia jego głębokości. Po wysunięciu siedziska możesz na nim wygodnie leniuchować w pozycji półleżącej.

Bar

Ze schowkami otwieranymi od góry, z szufladą wysuwaną od frontu, z blatem drewnianym, który możesz wykorzystać jako stolik, z blatem tapicerowanym skórą lub tkaniną, trójkątne, prostokątne, z pojemnikami na kubki, wewnętrzne i zewnętrzne (zamykające układ) – jest wiele rodzajów barów i oferują one mnóstwo możliwości.

Pojemniki i schowki

Większość sof i narożników z funkcją spania jest dodatkowo wyposażonych w wygodną skrzynię na pościel, w której przechowasz okazjonalnie wykorzystywane kołdry i poduszki. Pojemnik na drobiazgi znajdziesz także we wszystkich barach. Dodatkowo bary mogą być także uzupełnione o praktyczne pojemniki na kubki, które zabezpieczają przed wylaniem się herbaty czy kawy.

Funkcja spania - sposoby rozkładania

Meble Gala Collezione to przede wszystkim meble wypoczynkowe, dlatego wskazane jest, by funkcja spania była wykorzystywana raczej okazjonalnie. Dla wyrównania powierzchni spania sugerujemy używanie top materacy czyli materacy nawierzchniowych.

O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze rozkładanej sofy lub narożnika z funkcją spania, przeczytasz na naszym blogu w Poradniku Zakupowym.

Typ A czyli DELFIN

Typ B czyli LEOPARD

Typ C czyli WÓZEK

Typ D czyli SEDALIFT

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.