Firmowe laboratorium G-Lab

Najważniejsza jest jakość

Podejmując decyzję o wyborze konkretnego mebla do Twojego salonu, zapewne kierujesz się wieloma różnymi kryteriami. Na pewno istotny jest dla Ciebie jego wygląd, cena, rozmiary i funkcje użytkowe. Zwracasz też uwagę na jego jakość – czyli wszystko to, co pozwala Ci ocenić mebel jako w pełni spełniający Twoje oczekiwania. Sprawdzasz wygląd skóry lub tkaniny, trwałość i wygodę, bo chcesz by sofa czy narożnik służyły Ci przez dłuższy czas.

Oczekujesz gwarancji jakości kupionego przez siebie mebla.

Wybierając meble marki Gala Collezione masz pewność, że wszystkie materiały i komponenty użyte do ich produkcji zostały poddane szczegółowej kontroli jakości zaraz po dostawie do fabryki, a finalny produkt – który zostanie dostarczony do Twojego domu – spełnia wszystkie wymagania techniczne i jakościowe.

Ciągle doskonalimy nasze procedury i cały proces produkcji mebli. Patrzymy na ten proces całościowo – skupiamy się zarówno na tym, co dzieje się w naszych zakładach produkcyjnych, jak też dążymy do zapewnienia najwyższej jakości już na poziomie naszych dostawców. Jak to robimy? Efektywnie i odpowiedzialnie:

  • współpracujemy z najlepszymi dostawcami skór i innych komponentów wykorzystywanych do produkcji mebli,
  • prowadzimy wewnętrzne testy komponentów w firmowym laboratorium G-LAB,
  • wewnętrzny Zespół Kontroli Jakości sprawdza zgodność produktów z dokumentacją techniczną i wymaganiami jakościowymi,
  • cały proces produkcji jest nadzorowany przez zintegrowany system informatyczny, archiwizujący dane z każdego etapu produkcji oraz odpowiedzialności pracowników wykonujących poszczególne czynności,
  • każdy mebel przed opuszczeniem fabryki przechodzi kontrolę końcową, podczas której sprawdzamy jego kompletność, jakość wykonania, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania,
  • doskonalimy się każdego dnia – najwyższa jakość to wypadkowa pomysłów, doświadczenia i pasji blisko 700 osobowej załogi.

 

Laboratorium G-LAB – gwarancja doskonałych parametrów Twojego mebla

Laboratorium G-LAB firmy Gala Collezione zapewnia najwyższą jakość produkowanych mebli

Mimo, że współpracujemy tylko z najlepszymi włoskimi garbarniami, stworzyliśmy dodatkowo profesjonalne laboratorium firmowe G-LAB, wyposażone w urządzenia badawcze dodatkowo potwierdzające wysoką jakość skór. Wszystkie badania prowadzone są zgodnie z wytycznymi branżowych norm europejskich. Próbki skór poddawane są testom m.in. na zginanie, rozciąganie czy ścieranie. Wszystko po to, by do produkcji mebli wykorzystany został tylko surowiec najwyższej klasy, najbardziej trwały i zapewniający długotrwałe, satysfakcjonujące użytkowanie.

Przykładowe badanie prowadzone w laboratorium G-LAB: PN-EN ISO 5402 „Skóra wyprawiona – badania fizyczne i mechaniczne. Wyznaczanie odporności na zginanie metodą fleksometryczną”.

Próbki umieszczone w urządzeniu, przed dopuszczeniem do produkcji zginane są 50 000 razy.

.