Narożniki na wysokich nóżkach

Od nowoczesnych narożników wypoczynkowych oczekujemy wygody, komfortowych rozwiązań oraz designu, który będzie nawiązywać do najnowszych trendów, a jednocześnie będzie charakteryzować się ponadczasowością. Meblem, który spełni wszystkie te kryteria będzie narożnik na wysokich nóżkach. Bez względu na to, czy nóżki wykonane będą na przykład z drewna, metalu czy też chromowane – dodadzą meblowi wizualnej lekkości i elegancji, która nigdy nie przeminie, pomimo zmieniającej się mody.

Narożniki na nóżkach to doskonały miks nowoczesności i uniwersalności. Wbrew pozorom pasują do wnętrz urządzonych w bardzo różnych stylach, także tych odmiennych całkowicie od niezwykle modnego w ostatnich sezonach stylu skandynawskiego. W zależności od rodzaju i faktury obicia oraz rodzaju materiałów konstrukcyjnych, narożniki na wysokich nóżkach świetnie wyglądać będą także jako element aranżacji minimalistycznych, skandynawskich, glamour czy prowansalskich.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Narożniki na nóżkach mogą mieć wiele różnych wcieleń – od modeli kompaktowych, bogato zdobionych pikowaniami, po duże bryły o minimalistycznym designie. Bez względu na wymiary mebla, wysokie nóżki dodadzą mu wizualnej lekkości. Dzięki nim pomieszczenie stanie się optycznie większe i bardziej przestronne. Ma to znaczenie szczególnie w mniejszych salonach, w których każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. Dodatkowo sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza pod meblem, co jest bardzo istotne w pokoju, w którym zastosowano ogrzewanie podłogowe.

Materiał, z jakiego wykonane są nóżki, ma ogromny wpływ na ogólną stylistykę mebla. Drewno sprawi, że narożnik na nóżkach będzie bardziej „ciepły” i przytulny w odbiorze. Metal z kolei nada narożnikowi na wysokich nóżkach modernistycznego szlifu, dzięki któremu wprowadzisz do pomieszczenia powiew nowoczesnego, surowego minimalizmu.

.