Narożniki bez funkcji spania

Narożniki bez funkcji spania

Narożniki nierozkładane, które służą przede wszystkim do wypoczynku na siedząco, to coraz bardziej popularna kategoria mebli wypoczynkowych do salonu. Tego typu narożniki są najczęściej wybierane na przykład przez osoby, które dysponują sypialnią dla gości i z tego powodu nie potrzebują w salonie dodatkowego miejsca do spania. Zależy im jednak na dużej ilości miejsca do wygodnego siedzenia podczas odpoczynku. Narożnik – nawet ten najmniejszy – zapewnia bowiem siedzisko dla minimum trojga domowników lub gości.

Brak konieczności ukrywania wewnątrz mebla mechanizmu funkcyjnego sprawia, że tego typu meble są najczęściej wizualnie lżejsze niż ich rozkładane odpowiedniki. Często mają wysokie nóżki, dzięki którym wyglądają bardzo smukło i zwiewnie. Ponieważ we wnętrzu narożnika nierozkładanego nie trzeba chować mechanizmu funkcyjnego, z reguły komfort siedziska jest nieco wyższy w tego typu meblach, niż w narożnikach, które się rozkłada.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Narożnik nierozkładany pozwala na stworzenie w pokoju dziennym pięknej i wygodnej przestrzeni do relaksu. Taki narożnik nie pełni roli mebla sypialnianego – sprawdzi się zatem we wnętrzach, które są przeznaczone do wypoczynku dziennego. Nierozkładane narożniki łączą w sobie funkcję wypoczynkową z efektownym, pięknym designem. Mogą być bardzo stylowe, urozmaicone efektownymi pikowaniami i przeszyciami. Mogą także być zaprojektowane w minimalistycznym, surowym stylu, którego główną cechą jest prosta forma i brak wszelki zbędnych ozdobników.

Wśród dostępnych modeli znaleźć można narożniki o bardziej kompaktowych kształtach, które świetnie wpasują się także w mniejszą przestrzeń. Jeśli dysponujesz mieszkaniem o dużej powierzchni, możesz sięgnąć bo mebel o większych gabarytach oraz dużych, głębokich i szerokich siedziskach.

.