Poznaj stanowiska pracy

Technolog

Opracowywanie konstrukcji mebla w Gala Collezione
Zadania: projektowanie mebli w środowisku 3D, ustalanie komponentów, z których będzie wykonany mebel (rodzaj drewna, pianki, obicia itd.) oraz innych parametrów technicznych, przygotowywanie rysunków na potrzeby dokumentacji technicznej, nadzorowanie procesu przygotowywania prototypów i wdrażania ich do produkcji.

Modelarz

Projektowanie prototypów mebli w Gala Collezione
Zadania: przygotowywanie prototypów mebli według projektów opracowanych przez zespół technologów. Modelarz powinien posiadać praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia mebla od podstaw, czyli m.in. montowania stelaży, piankowania, tapicerowania. Podczas przygotowywania nowych modeli ściśle współpracuje z technologami.

Krojczy

Krojenie skór na cutterze w Gala Collezione
Zadania: przygotowanie błamów skór przez oznaczenie ewentualnych skaz i wad (blizny, ugryzienia itp.), które powinny zostać ominięte oraz obsługa maszyn do krojenia skór i tkanin czyli tzw. cutterów. Operator skanera wirtualnie skanuje materiał, a specjalny program dopasowuje elementy pokrowca do wykrojenia. Cały proces krojenia wykonuje maszyna, a jej operator nadzoruje go i sprawdza jakość gotowych elementów.

Szwaczka

Szycie pokrowców meblowych w Gala Collezione

Zadania: szycie pokrowców tapicerskich z tkanin i skór. Szwaczka otrzymuje komplet wykrojonych elementów pokrowca, które zszywa wg rysunku technicznego i w określonej kolejności. W naszej fabryce osoby pracujące na szwalni dzielimy – ze względu na wykonywane czynności – na:

 • szwaczka – dwuigła: wykańcza elementy ściegiem ozdobnym
 • szwaczka – overlock: obszywa elementy pokrowca owatą
 • szwaczka – zamarszczarka: marszczy tkaninę
 • szwaczka – zszywanie: zszywa elementy w gotowy pokrowiec

Klejarz

Klejenie pianek w Gala Collezione
Zadania: oklejanie drewnianych stelaży meblowych odpowiednią ilością uformowanej pianki meblowej, tak by przygotować je do „ubrania” w skórzany lub tkaninowy pokrowiec meblowy. Dodatkowo klejarz pokrywa piankę specjalna włókniną, która zwiększa poślizg i ułatwia tapicerom nałożenie pokrowca. Od właściwego zamocowania pianki na stelażu zależy wygoda gotowej sofy, narożnika lub fotela.

Monter

Montowanie szkieletów meblowych w Gala Collezione

Zadania: złożenie poszczególnych elementów mebla w całość. W zależności od zakresu wykonywanych zadań, w Gala Collezione zatrudniamy:

 • monterów szkieletów tapicerskich – zbijają szkielety meblowe z gotowych elementów drewnianych
 • monterów mechanizmów meblowych – montują nóżki, stópki, okucia, elementy ozdobne i funkcjonalne.

Tapicer

Praca przy tapicerowaniu mebli w Gala Collezione

Zadania: zakładanie pokrowców meblowych na gotowy i opiankowany stelaż, a następnie otapicerowanie mebla. Pokrowiec powinien być nałożony w taki sposób, by wszystkie ściegi układały się równo, napięcie szwów i tkaniny / skóry było odpowiednie, a poduchy, siedziska i oparcia były właściwie uformowane. W Gala Collezione na tapicerni wykonuje się:

 • tapicerowanie lekkie – czyli mniejszych, lekkich fizycznie elementów, tj. pufy, zagłówki, boczki, wysuwki, poduchy. Tego typu zadania wykonują zazwyczaj panie.
 • tapicerowanie ciężkie – czyli dużych, ciężkich brył lub całego korpusu mebla.

Kontroler jakości

Kontrola jakości mebli w Gala Collezione
Zadania: sprawdzanie jakości wykonania mebla pod kątem zgodności z opisem technologicznym, sposobu prowadzenia szwów, napięcia tkaniny, stopnia wypchania poduch i siedzisk, sprawności działania mechanizmów, montażu elementów takich jak nóżki, stópki itp. Kontrola jakości odbywa się po każdym etapie produkcji mebla, począwszy od krojenia tkanin i skór, poprzez szycie pokrowców, aż po tapicerowanie.

Magazynier

Praca w magazynie skór w Gala Collezione

Zadania: nadzór nad magazynem i monitorowanie stanów magazynowych. W Gala Collezione znajdują się dwa rodzaje magazynów:

 • magazyn – transport: pracownik jest odpowiedzialny za kontrolę stanów magazynowych, wydawanie gotowych, spakowanych mebli oraz ich załadunek na samochody transportujące i rozładunek
 • magazyn okuć: pracownik monitoruje stany magazynowe i wydaje komponenty potrzebne do produkcji sof, narożników i foteli (np. okucia, nóżki, stópki, zasilacze do funkcji sterowanych elektrycznie itp.).

Pakowacz

Pakowanie mebli w Gala Collezione
Zadania: przygotowanie gotowego mebla do przetransportowania go do salonu meblowego czyli zabezpieczenie mebla specjalną folią i elementami kartonowymi oraz przyklejenie odpowiednich etykiet i nalepek. Pakowanie odbywa się zawsze w duecie, ponieważ wiąże się z podnoszeniem i obracaniem gotowego mebla.

Kierowca

Zadania: terminowe dostarczanie gotowych mebli i komponentów do wskazanych lokalizacji na terenie Polski i sporadycznie za granicę. Ze względu na zakres obowiązków, kierowcy w Gala Collezione obsługują:

 • transport krajowy – rozwożenie mebli z poszczególnych zakładów produkcyjnych Gala Collezione do poszczególnych salonów meblowych
 • transport wewnętrzny tzw. wahadło – wykonywanie tzw. „przerzutów” pomiędzy zakładami produkcyjnymi Gala Collezione (zlokalizowanymi w Lisim Ogonie, Chełmnie, Tucholi i Gniewkowie) czyli transport m.in. uszytych pokrowców, komponentów meblowych, gotowych mebli oraz dokumentacji, tak by wymiana międzyzakładowa przebiegała sprawnie i na bieżąco

Serwisant

Zadania: obsługa posprzedażowa i odpowiadanie na zapytania i zgłoszenia Klientów. Serwisant rozpatruje zgłoszenia serwisowe i wykonuje drobne naprawy w miejscu użytkowania wyrobów przez Klientów lub przewozi mebel do zakładu produkcyjnego, w celu usunięcia usterki. Musi więc posiadać umiejętności tapicerskie, a także umieć budować pozytywne relacje z Klientami, których odwiedza.

.