© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

Poznaj stanowiska pracy

TECHNOLOG

Opracowywanie konstrukcji mebla w Gala Collezione

Zadania: projektowanie mebli w środowisku 3D, ustalanie komponentów, z których będzie wykonany mebel (rodzaj drewna, pianki, obicia itd.) oraz innych parametrów technicznych, przygotowywanie rysunków na potrzeby dokumentacji technicznej, nadzorowanie procesu przygotowywania prototypów i wdrażania ich do produkcji.

KROJCZY

Krojenie skór na cutterze w Gala CollezioneZadania: przygotowanie błamów skór przez oznaczenie ewentualnych skaz i wad (blizny, ugryzienia itp.), które powinny zostać ominięte oraz obsługa maszyn do krojenia skór i tkanin czyli tzw. cutterów. Operator skanera wirtualnie skanuje materiał, a specjalny program dopasowuje elementy pokrowca do wykrojenia. Cały proces krojenia wykonuje maszyna, a jej operator nadzoruje go i sprawdza jakość gotowych elementów.

SZWACZKA

Szycie pokrowców meblowych w Gala CollezioneZadania: szycie pokrowców tapicerskich z tkanin i skór. Szwaczka otrzymuje komplet wykrojonych elementów pokrowca, które zszywa wg rysunku technicznego i w określonej kolejności. W naszej fabryce osoby pracujące na szwalni dzielimy – ze względu na wykonywane czynności – na:

KONTROLER JAKOŚCI

Kontrola jakości mebli w Gala CollezioneZadania: sprawdzanie jakości wykonania mebla pod kątem zgodności z opisem technologicznym, sposobu prowadzenia szwów, napięcia tkaniny, stopnia wypchania poduch i siedzisk, sprawności działania mechanizmów, montażu elementów takich jak nóżki, stópki itp. Kontrola jakości odbywa się po każdym etapie produkcji mebla, począwszy od krojenia tkanin i skór, poprzez szycie pokrowców, aż po tapicerowanie.

MAGAZYNIER

Praca w magazynie skór w Gala CollezioneZadania: nadzór nad magazynem i monitorowanie stanów magazynowych. W Gala Collezione znajdują się dwa rodzaje magazynów:

SERWISANT

Zadania: obsługa posprzedażowa i odpowiadanie na zapytania i zgłoszenia Klientów. Serwisant rozpatruje zgłoszenia serwisowe i wykonuje drobne naprawy w miejscu użytkowania wyrobów przez Klientów lub przewozi mebel do zakładu produkcyjnego, w celu usunięcia usterki. Musi więc posiadać umiejętności tapicerskie, a także umieć budować pozytywne relacje z Klientami, których odwiedza.

MODELARZ

Projektowanie prototypów mebli w Gala CollezioneZadania: przygotowywanie prototypów mebli według projektów opracowanych przez zespół technologów. Modelarz powinien posiadać praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia mebla od podstaw, czyli m.in. montowania stelaży, piankowania, tapicerowania. Podczas przygotowywania nowych modeli ściśle współpracuje z technologami.

KLEJARZ

Klejenie pianek w Gala CollezioneZadania: oklejanie drewnianych stelaży meblowych odpowiednią ilością uformowanej pianki meblowej, tak by przygotować je do „ubrania” w skórzany lub tkaninowy pokrowiec meblowy. Dodatkowo klejarz pokrywa piankę specjalna włókniną, która zwiększa poślizg i ułatwia tapicerom nałożenie pokrowca. Od właściwego zamocowania pianki na stelażu zależy wygoda gotowej sofy, narożnika lub fotela.

TAPICER

Praca przy tapicerowaniu mebli w Gala CollezioneZadania: zakładanie pokrowców meblowych na gotowy i opiankowany stelaż, a następnie otapicerowanie  mebla. Pokrowiec powinien być nałożony w taki sposób, by wszystkie ściegi układały się równo, napięcie szwów i tkaniny / skóry było odpowiednie, a poduchy, siedziska i oparcia były właściwie uformowane. W Gala Collezione na tapicerni wykonuje się:

MONTER

Montowanie szkieletów meblowych w Gala CollezioneZadania: złożenie poszczególnych elementów mebla w całość. W zależności od zakresu wykonywanych zadań, w Gala Collezione zatrudniamy:

PAKOWACZ

Pakowanie mebli w Gala CollezioneZadania: przygotowanie gotowego mebla do transportu czyli zabezpieczenie go specjalną folią i elementami kartonowymi oraz przyklejenie odpowiednich etykiet i nalepek. Pakowanie odbywa się zawsze w duecie, ponieważ wiąże się z podnoszeniem i obracaniem gotowego mebla.

KIEROWCA

Zadania: terminowe dostarczanie gotowych mebli i komponentów do wskazanych lokalizacji na terenie Polski i sporadycznie za granicę. Ze względu na zakres obowiązków, kierowcy w Gala Collezione obsługują:

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design