Sofy z zagłówkami

Możliwość regulowania wysokości oparcia to bardzo ważna zaleta, która zdecydowanie zwiększa funkcjonalność mebla. Jak można to osiągnąć? Dzięki ruchomym lub opcjonalnym zagłówkom.

Czym się różnią sofy z regulowanymi zagłówkami od sof z zagłówkami mobilnymi (opcjonalnymi)? W pierwszym przypadku, możesz zmieniać kąt nachylenia zagłówka, regulując tym samym wysokość oparcia i dopasowując je zarówno do swojego wzrostu, jak też pozycji ciała. Regulowane zagłówki są montowane na stałe na oparciu. Mobilne zagłówki mają natomiast najczęściej kształt spłaszczonego walca z metalowymi „szynami”. Aby je zamontować na oparciu, wystarczy wsunąć metalowe elementy w odpowiednio przygotowane tunele. Kąta nachylenia tego typu zagłówków nie można regulować, jednakże jednakże można je dowolnie przenosić z oparcia na oparcie.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Sofy z regulowanymi zagłówkami mają wiele zalet. Na pewno spodobają się tym osobom, które preferują meble o niskim oparciu, jednakże cenią jednocześnie możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb. Sofa z regulowanymi zagłówkami zapewni wygodne wsparcie dla głowy gdy oglądasz telewizję lub czytasz. Pozwoli odprężyć zmęczone mięśnie pleców i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Sofa z zagłówkami to doskonała propozycja dla osób, które chcą ustawić ją w centralnym punkcie salonu, a nie przy jego ścianie. Mebel z wysokim oparciem nie będzie prezentować się dobrze na środku pokoju – może przytłaczać i wydawać się ciężki. Jeśli natomiast wybierzesz sofę z zagłówkami, które możesz regulować, będziesz mógł dowolnie wpływać na jej wygląd. Jeśli położysz zagłówki, mebel wyda się optycznie lżejszy, a pokój bardziej przestronny. Jeśli je podniesiesz – dopasujesz oparcie do swojej sylwetki, gwarantując sobie efektowny wypoczynek.

Zagłówki nadają sofie nowoczesnego charakteru. Bez względu na to, czy wybierzesz sofę z regulowanymi zagłówkami, montowanymi na stałe na oparciu, czy też z zagłówkami mobilnymi, które możesz instalować na dowolnym oparciu – na pewno doceni to bardzo Twój kark, zmęczony po całym dniu pracy przy komputerze.

.