Sofy z funkcją spania

Meble wielofunkcyjne mają wielu zwolenników ze względu na swój niezwykle praktyczny wymiar. Z tego powodu sofy z funkcją spania są tak lubiane przez wielu Polaków. Nowoczesne sofy rozkładane gwarantują, że w Twoim salonie będzie miejsce zarówno do popołudniowego relaksu na siedząco, jak też wypoczynku nocnego.

W zależności od wybranego modelu, sofa rozkładana może Ci służyć do spania codziennego, jak też do okazjonalnego przenocowania gości. Kupując mebel do swojego salonu, zwróć uwagę, w jaki rodzaj mechanizmu jest wyposażony – dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że sofa z funkcją spania jest dobrze dopasowana do Twoich potrzeb i tym samym zapewni Ci satysfakcję z jej użytkowania.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Nowoczesna sofa z funkcją spania może mieć pojemnik na pościel

Sofa rozkładana z pojemnikiem na pościel pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w szafie lub garderobie. Możesz bowiem w skrzyni ukrytej w meblu przechować kołdrę i poduszki. Pamiętaj, że nie każda sofa z funkcją spania taki pojemnik posiada. Nie mają go na przykład sofy rozkładane z systemem włoskim, który wraz z materacem ukryty jest na co dzień we wnętrzu mebla. Warto jednak dodać, że tego typu sofy – w zamian za brak pojemnika – oferują niezwykle komfortową w użytkowaniu i łatwą do rozkładania funkcję spania. Po rozłożeniu sofa z systemem włoskim zmienia się bowiem w wygodne łóżko – śpisz na pełnowymiarowym materacu z pianki wysokoelastycznej.

Czy sofy z funkcją spania i pojemnikiem na pościel sprawdzą się także w mniejszych mieszkaniach?

Oczywiście! Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Dodatkowo pełnią trzy ważne role – są miejscem relaksu domowników (możesz na niej siedzieć, leżeć, oglądać telewizję, czytać książki, surfować po Internecie itp.), miejscem codziennego lub okazjonalnego wypoczynku nocnego oraz miejscem służącym do przechowywania pościeli. Jeśli dołożyć do tego piękny design, elegancję i ergonomię, to nowoczesna sofa rozkładana jest idealnym wyborem dla każdego, kto ponad wszystko ceni komfort życia i wygodę.

.