Sofy na wysokich nóżkach

Trend, który zyskuje od pewnego czasu coraz więcej zwolenników, to aranżacja salonu z wykorzystaniem sofy na wysokich nóżkach. Co sprawia, że tego typu meble stają się popularne? Przede wszystkim elegancja oraz względy praktyczne. Kanapa na nóżkach (które mogą mierzyć od kilkunastu, do nawet 25 cm) wydaje się wizualnie lżejsza i smuklejsza od mebli tradycyjnych, w których nóżki są niskie. Ma to ogromne znaczenie na przykład w mniejszych pomieszczeniach – sofa na nóżkach nie przytłoczy niewielkiego pokoju. Jej design sprawi, że zyskasz sporo optycznej przestrzeni, a dodatkowo wprowadzisz do mieszkania powiew nowoczesności i elegancji.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Często nie zwracamy uwagi na to, na czym stoi mebel. A szkoda, bo nóżki to detal, który wpływa na ogólny design sofy i może stać się jego dekoracyjnym elementem. Sofy na nóżkach są praktyczne i piękne. Łatwo jest pod nimi posprzątać (nie wiąże się to z koniecznością przesuwania mebla), wyglądają lekko i nowocześnie, a do tego są bardzo eleganckie. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane nóżki, może się całkowicie zmienić charakter mebla. Sofy na drewnianych nóżkach bardzo dobrze pasować będą do wnętrz skandynawskich, kanapy na metalowych nóżkach – do wnętrz nowoczesnych, a sofy na nogach platformowych czyli industrialnych – do wnętrz minimalistycznych i loftów.

Sofy na nóżkach – ze względów konstrukcyjnych – najczęściej nie są wyposażone w funkcję spania. Dzięki temu, że w ich wnętrzu designerzy nie muszą umieszczać rozkładanych mechanizmów, możliwe jest zaoferowanie jeszcze wyższego komfortu siedziska. Wśród dostępnych wariantów można znaleźć takie, które są uzupełnione o nowoczesne rozwiązania funkcjonalne, takie jak na przykład ruchome oparcie z systemem SAR (dostępne w sofie Genova). Warto pamiętać także, że tego typu meble są tak samo stabilne, jak modele klasyczne.

Design sof na wysokich nóżkach sprawia, że taki mebel elegancko prezentuje się zarówno wtedy, gdy jest ustawiony pod ścianą, jak i wówczas, gdy stoi na środku pokoju dziennego. Jeśli dodatkowo towarzyszą mu dobrane stylistycznie fotele na nóżkach – to możesz mieć pewność, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać bardzo nowocześnie i modnie.

.