Mniej znaczy więcej. Dlaczego warto wybrać minimalistyczne meble wypoczynkowe do salonu?

« Wróć do listy artykułów

29 maja 2021

Podejmując decyzję o aranżacji salonu często kierujemy się impulsem. Podoba nam się to, co widzimy w reklamach, na wystawach sklepów czy w najnowszych realizacjach architektów. Nie wybieramy ascetycznych mebli – wolimy te, które „krzyczą” z witryn. Obawiamy się, że jeśli nie wstrzelimy się w aktualne trendy i nie kupimy kanapy w fantazyjnej formie z tapicerką np. w liście bananowca, będziemy nudni i bez wyrazu. Czy słusznie boimy się minimalizmu? Absolutnie nie. Jakkolwiek urozmaicone i barwne nie byłyby bieżące stylizacje, proste meble do salonu zawsze znajdą szacunek i uznanie.

Nie ma nudy – jest wybór

Oszczędność formy nie wyklucza rozmaitości w wyborze mebli. Wystarczy porównać 2 modele sof naszej marki: Sora i Lorien. Pierwszy z nich to pełna, nisko osadzona bryła z grubymi, miękkimi siedziskami i oparciami. Utrzymana w prostym stylu Sora swoim wyglądem komunikuje wygodę i zachęca do odpoczynku. Z kolei nasza druga reprezentantka prostoty – Lorien – to bardzo nowoczesna minimalistyczna wariacja. Lekka, smukła konstrukcja subtelnie nawiązuje do angielskiego stylu. Wysokie nóżki i duże uszy to rozpoznawalne, a zarazem dyskretne elementy ozdobne. Efektowna Lorien doskonale wpisze się w stylistykę eleganckiego salonu z towarzyskim przeznaczeniem. Projektując meble w minimalistycznym stylu, różnicujemy ich charakter właśnie po to, by odpowiadać na różne potrzeby ich użytkowników.

Minimalistyczna sofa Sora do nowoczesnego salonu | Gala Collezione

Prosta i przytulna sofa Sora ociepla stylistykę salonu

Bogactwo funkcjonalnych rozwiązań

Surowa bryła może kryć w sobie mnogość ciekawych zastosowań i udogodnień. Nasze minimalistyczne nowoczesne systemy modułowe Karato, Plaza czy Milan oferują wiele elementów, które można łączyć ze sobą w rozmaitych konfiguracjach. Idea systemów modułowych w tym przypadku realizuje się jako połączenie oszczędności formy i bogactwa rozwiązań, umożliwiających stworzenie maksymalnie zindywidualizowanego zestawu mebli wypoczynkowych do salonu. W zależności od potrzeb można z nich stworzyć małą sofę z funkcją spania, tradycyjny narożnik w kształcie litery L, a nawet rodzinny narożnik w kształcie litery U. Dopełnieniem wspomnianego bogactwa w meblach modułowych są różne funkcje: funkcja spania (dodatkowa powierzchnia spania po rozłożeniu), funkcja przechowywania (skrzynia na pościel, bar ze schowkiem) czy funkcja relaksu (zmiana kąta nachylenia oparcia i podnóżka).

Milan - sofa do wnętrz minimalistycznych | Gala Collezione

Narożnik i duży taboret Milan razem współtworzą funkcję spania typu „Połącz i śpij”

Porozumienie ponad stylami

Ze względu na swój wymiar, umiejscowienie oraz funkcję sofa jest najczęściej najważniejszym elementem salonu. To ona podkreśla czy wręcz narzuca charakter wnętrza. Jeśli zaplanowaliśmy wnętrze w stylu minimalistycznym bez problemu znajdziemy mebel taki jak Karato czy Sora, który świetnie dopełni całość. Co jeśli nie dysponujemy idealnie prostym wnętrzem? W tym przypadku oszczędny w stylistyce mebel tym bardziej będzie dobrym rozwiązaniem. Nie przytłoczy on salonu swoim stylem, lecz stanie się dobrym tłem do wyeksponowania ścian z ciekawym motywem, zasłon w geometryczne wzory czy stolika o nietypowej bryle. Minimalizm świetnie współpracuje z innymi stylami, ponieważ nie narzuca się wizualnie. Stwarza natomiast przestrzeń, która pozwala innym elementom zaistnieć i wybrzmieć w ich własnym, oryginalnym charakterze.
Minimalizm wyzwala kreatywność

Są wśród nas twórczy indywidualiści, którzy lubią często zmieniać i odświeżać swoje wnętrze. W takim przypadku warto postawić na jak najprostszą sofę, taką jak Jana. Dzięki temu, że jest oszczędna w środkach wyrazu, pozwala w każdej chwili popuszczać wodze wnętrzarskiej fantazji. Pamiętajmy, że zmiany nie muszą być wielkie – wystarczy wymiana dekoracyjnych poduszek albo pledów, żeby minimalistyczna sofa zyskała nieznane dotąd oblicze, a cały salon tchnął aranżacyjną świeżością. Żaden inny styl tak wdzięcznie nie współpracuje z naszą wyobraźnią.

Jana - minimalistyczna sofa dla smakoszy dobrego designu | Gala Collezione

Surowa linia sofy Jana zachęca do odważnych dodatków w salonie

Prostota zawsze w modzie

Kolejne sezony lansują różnorodne trendy odnoszące się do aranżacji wnętrz. Niekiedy wręcz eksplodują barwami, wzorami lub teksturami. Po nich nadchodzą kolejne – czasem zupełnie przeciwne. W lawinie mnogości i zmienności minimalizm trwa. Nie upływa wraz w modą, bo jest jej niezmiennym elementem. Prostota to styl i klasa. Zawsze modna. Zawsze aktualna. Decydując się na minimalistyczne meble wypoczynkowe do salonu, jak na przykład Sora, Karato czy fotele w typie Piko możemy być pewni, że są to meble „na lata”. Nawet po długim czasie od zakupu nadal będą cieszyć oko.

« Wróć do listy artykułów

.