Konfiguracja mebla

Mebel dokładnie taki, jak chcesz

Każdy mebel tworzony w Fabryce Mebli Gala Collezione, czyli każdy narożnik, sofa, fotel czy taboret, powstaje na indywidualne zamówienie. To Ty – wybierając swój wymarzony mebel wypoczynkowy do salonu – decydujesz o elementach związanych z jego wyglądem i funkcjami użytkowymi. Swój wybór w każdym momencie możesz skonsultować z doradcą klienta w salonie meblowym, który opowie Ci o dostępnych rozwiązaniach, zaprezentuje aktualne wzorniki tkanin, skór i drewna oraz podpowie, jak korzystać z różnych funkcji. Listę salonów znajdziesz w zakładce GDZIE KUPIĆ

Dopasuj sofę do wymiarów Twojego salonu

Na to, który model sofy czy narożnika wybierzesz, wpływa m.in. wielkość dostępnej w Twoim pokoju przestrzeni. Możesz zdecydować się na mebel w gotowej konfiguracji (wówczas nie masz wpływu na jego wielkość i rozmiary) lub zaprojektować samodzielnie wymarzoną sofę pod wymiar swojego salonu, korzystając z wirtualnego kreatora 2D dostępnego na www.ZaprojektujSofe.online. Kreator krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces projektowania sofy z elementów wybranego systemu modułowego. Dzięki temu otrzymasz mebel idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań.

Wybierz rodzaj obicia

Dopasuj mebel do aranżacji pokoju, dobierając odcień i fakturę obicia tak, by podkreślić Twój indywidualny styl. Masz do wyboru wiele kolorów skóry naturalnej i tkanin. Skóra nada sofie ponadczasowej elegancji i klasy, tkanina – ociepli wizualnie wnętrze.
O cechach naturalnych różnych rodzajów skór, charakterystyce obicia tkaninowego i różnicach w użytkowaniu mebli w obiciu z tkaniny i ze skóry meblowej, przeczytasz w zakładkach: Skóry naturalne – cechy charakterystyczne oraz Tkaniny obiciowe

Zdecyduj o funkcjach mebla

Funkcja spania, ruchome zagłówki, funkcja relaksu, elektrycznie sterowane siedzisko, schowki, bary i inne – jest wiele funkcji, które służą wygodzie i podnoszą komfort wypoczynku. Konfigurując mebel samodzielnie (z elementów wybranego systemu modułowego) możesz dobrać taki zestaw funkcji, który w największym stopniu będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Dobierz kolor nici

Do koloru i rodzaju obicia możesz dowolnie dopasować odcień nici. Jeśli zależy Ci na dyskretnym wykończeniu – zdecyduj się na jednolity odcień nici i obicia. Jeśli chcesz podkreślić wyjątkowość i indywidualny charakter swojego mebla – wybierz nić w kontrastowym kolorze.

Łącz kolory i faktury obicia

W przypadku części kolekcji możesz łączyć rodzaj i kolor obicia – na przykład skórę ze skórą, skórę z tkaniną lub tkaninę z tkaniną. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Mebel w dwóch kolorach, mniej lub bardziej różniących się odcieniem oraz fakturą, to gwarancja unikalności i indywidualności.

Wybierz stronę narożnika

Możesz wybrać narożnik skonfigurowany w taki sposób, tak by pasował do układu pokoju, w którym będzie się znajdował. W Gala Collezione układ wyznacza lokalizacja funkcji spania. Narożnik prawostronny to taki, w którym ta funkcja jest z prawej strony jeśli stoisz na wprost mebla, a lewostronny – z lewej.

Zwróć uwagę na nóżki

Poszczególne kolekcje mebli różnią się między sobą designem, który dotyczy także nóżek. Czasem są one niskie i praktycznie niewidoczne, a czasem stanowią dodatkowy, ciekawy element dekoracyjny. Sofy mogą mieć nóżki proste lub finezyjnie wygięte, masywne lub smukłe, tradycyjne lub nowoczesne w kształcie (tzw. noga platformowa). W zależności od kolekcji, są one wykonane z różnych materiałów: chromowane, drewniane, metalowe lub plastikowe. Kolor nóżek drewnianych możesz wybrać z wzornika dostępnego w salonach meblowych.

W przypadku foteli solowych (czyli foteli z Twojej Strefy Relaksu) oraz mebli z wybranych kolekcji (np. Nicea, Monday, Merano) masz możliwość wyboru rodzaju podstawy lub nóżek. Dzięki temu możesz dopasować mebel do stylu, w jakim zaaranżowany jest Twój salon i nadać mu bardziej klasycznego lub bardziej nowoczesnego charakteru.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.