MODERN – fotele nowoczesne

LINIA MODERN czyli nowoczesne fotele uszaki

Linia MODERN to grupa foteli uszaków, do których zalicza się także te o kubełkowym kształcie. Są wśród nich fotele obrotowe oraz fotele na nóżkach (które wyglądają jak fotel – krzesło). Nowoczesny design takiego fotela kubełkowego sprawia, że pasuje on do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Jednocześnie dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi, wymiarom i doskonałemu wyprofilowaniu, fotel uszak znajduje zastosowanie w pokojach o rozmaitym przeznaczeniu – sprawdzi się zarówno jako fotel do salonu, nowoczesny fotel do sypialni czy też wygodny mebel do urządzonego w mieszkaniu kącika do czytania.

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

Cechą nowoczesnych foteli wypoczynkowych o kubełkowym kształcie są charakterystyczne uszy, które otulają Cię podczas wypoczynku. Fotele uszaki mają najczęściej wysokie, wygodne oparcie, dzięki czemu możesz wygodnie ułożyć głowę. Do niektórych modeli (np. Zing czy Neo) możesz dobrać także dodatkowy, nakładany na oparcie zagłówek.

Fotel kubełkowy może być pikowany lub gładki, osadzony na obrotowej podstawie lub mieć nóżki drewniane. W zależności od tego, jaki rodzaj podstawy wybierzesz oraz na jaki rodzaj i kolor obicia się zdecydujesz, możesz zbudować w pomieszczeniu zupełnie inną atmosferę. Fotel na nóżkach (na przykład z jasnego lub ciemnego drewna) wygląda bardziej przytulnie, ciepło i domowo. Drewniane nogi sprawiają, że jego sylwetka wizualnie przypomina nieco duży, wygodny fotel – krzesło. Obrotowy fotel kubełkowy na chromowanej podstawie ma natomiast zupełnie inny look – jego bryła staje się bardziej dynamiczna i nowoczesna, przez co doskonale komponuje się na przykład w zaciszu domowego gabinetu lub kącika do pracy.

Fotel obrotowy może sprawdzić się także jako mebel, który w razie potrzeby ustawisz koło biurka w domowym gabinecie. Fotel na drewnianych nogach będzie świetnie wyglądać także w przestronnym holu, pełniąc rolę siedziska na którym możesz przysiąść podczas zakładania butów. Fotele uszaki mają wielu zwolenników i cieszą się ogromną popularnością. Wnętrza, w których pojawiają się tego typu meble, wyglądają bardzo nowocześnie.

.