Temat: Funkcje mebli

Złożona sofa w stylu skandynawskim Nappa marki Sweet Sit z drewnianymi nózkami, pikowanym oparciem i miętową tapicerką stoi pod oknem w pokoju nastolatki.

Meble z funkcją spania do pokoju nastolatka

19 sierpnia 2021

Aranżacja pokoju nastolatka powinna być dynamiczna jak jego główny użytkownik. Dlatego warto postawić na wygodne meble do spania, łączące w sobie wiele funkcji i uniwersalny styl, który będzie współistniał ze zmieniającym się gustem. Poznaj kompaktowe modele Ema, Nappa i Paxi z kolekcji Sweet Sit i dowiedz się, dlaczego pokochasz je Ty i Twoje dziecko.

Więcej
Jak wybrać sofę do spania? | Inspiracje Gala Collezione

Funkcja spania w sofach i narożnikach marki Gala Collezione i Sweet Sit

20 lutego 2021

Chcesz kupić rozkładaną sofę lub narożnik? Zwróć uwagę na to, jakiego rodzaju mechanizm zastosowany został w wybranej przez Ciebie kolekcji. Wpływa on bowiem na to, czy mebel jest dedykowany do spania codziennego, czy też powinien być wykorzystywany w tym celu okazjonalnie, np. gdy odwiedzą Cię goście. Podpowiadamy, czym różnią się poszczególne typy funkcji spania oraz jak dobrze dobrać mebel do swoich potrzeb.

Więcej
Funkcjonalne meble wypoczynkowe do salonu | Gala Collezione

Żyjmy zdrowo i wygodnie – meblowe udogodnienia

16 kwietnia 2019

Współczesne meble wypoczynkowe śmiało można nazwać meblami „smart”. Dlaczego? Ponieważ są wyposażane w nowoczesne mechanizmy, których zadaniem jest zapewnienie użytkownikom zarówno maksymalnej wygody, jak i doskonałej ergonomii. Są projektowane tak, by zapewnić doskonałe dopasowanie mebla do wymagań i parametrów ludzkiego ciała oraz psychiki. Przyjrzyjmy się więc, jakie cechy decydują o aspekcie „smart” w sofach i fotelach do salonu.

Więcej
Wyjaśnienie piktogramów w katalogach Gala Collezione

Kupujesz meble do salonu? Piktogramy podpowiedzą Ci, czym charakteryzuje się wybrany przez Ciebie model

18 lipca 2018

Każda kolekcja mebli Gala Collezione ma swoje charakterystyczne cechy. Składają się na nie zarówno design i styl, w jakim mebel został zaprojektowany, jak też funkcje, w jakie jest wyposażony i jego budowa. Jeśli chcesz mieć pewność, że sofa, fotel lub narożnik spełni w 100% Twoje oczekiwania, zwróć uwagę nie tylko na wygląd mebla, ale także na informacje o jego konstrukcji i możliwościach funkcjonalnych. A o tym poinformują Cię piktogramy, jakie umieszczamy w naszych katalogach i przy opisach mebli w serwisie www.GalaMeble.com.

Więcej
Jak wybrać sofę do spania? | Inspiracje Gala Collezione

Poradnik zakupowy – jak mądrze wybrać narożnik lub sofę z funkcją spania?

19 czerwca 2018

Planujesz kupno sofy lub narożnika z funkcją spania? Podpowiadamy, co zrobić, by wybrany przez Ciebie mebel spełniał Twoje oczekiwania zarówno w zakresie designu i wyglądu, jak też – by gwarantował udany i zdrowy nocny wypoczynek. Oto 7 najważniejszych  kwestii, które koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę. Sprawdź, czy uwzględniłeś każdą z nich.

Więcej
Sofa Nicea z opcjonalnymi zagłówkami | Gala Collezione

Zagłówki – Twój kark je pokocha

7 listopada 2017

Jednym z bardzo istotnych elementów wpływających na komfort podczas wypoczynku na meblach w salonie jest to, w jaki sposób zostało wykończone oparcie sofy, fotela lub narożnika. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli możesz znaleźć bardzo rozmaite propozycje – meble z oparciem bez zagłówków, meble z zagłówkami mobilnymi lub nakładanymi oraz meble z zagłówkami regulowanymi. Zanim więc kupisz nową sofę lub fotel dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje i w jaki ma to wpływ na odczuwanie komfortu.

Więcej
Bar ze skrzynką i pojemnikami na kubki w systemie modułowym Nevia | Gala Collezione

Narożnik z barkiem – ekstrawagancja czy wygoda?

18 października 2017

Czy warto uzupełnić swoją sofę lub narożnik o barek? To pytanie warto sobie postawić, jeśli zdecydowałaś się na jeden z systemów modułowych z oferty Gala Collezione, a zatem wybrałaś możliwość samodzielnego skonfigurowania mebla do salonu. Na pewno jest to opcja, które doda Twojemu meblowi funkcjonalności i sprawi, że będzie on ciekawie i atrakcyjnie wyglądać. Przyjrzyjmy się zatem, jakie jeszcze korzyści daje umieszczenie w sofie takiego elementu, jakim jest bar.

Więcej
System modułowy Serena | Gala Collezione

Leniuchowanie jest modne

11 września 2017

Warto czasem poleniuchować i pozwolić sobie na słodkie nicnierobienie. Najlepiej z najbliższymi – na nieziemsko wygodnej, nowoczesnej, komfortowej i bardzo funkcjonalnej sofie Serena. To najnowszy system modułowy w kolekcji Gala Collezione, który kryje w sobie wiele niespodzianek. Odkryj je!

Więcej
Pojemniki i schowki w meblach Gala Collezione

Pojemniki i schowki w meblach tapicerowanych

12 sierpnia 2016

Piloty, gazety, okulary, długopisy, notatniki, właśnie czytana książka… Przedmioty, które powinniśmy mieć zawsze pod ręką mają tajemniczą właściwość gubienia się właśnie wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujemy. Trzymanie ich w komodzie nie zawsze jest wygodne, a pozostawienie na stoliku czy regale – może sprawiać wrażenie bałaganu. Co zrobić, by „opanować” podręczne przedmioty?

Więcej
Meble tapicerowane z funkcjami podnoszącymi komfort wypoczynku | Gala Collezione

Technologia NASA dla wybranych czy wygoda dla wszystkich?

17 czerwca 2016

Funkcja relaksu, elektryczne sensory, sedalift, mechanizm elektryczny dwusilnikowy, akumulator, klik-klak, systemy modułowe – pojęcia, które pojawiają się przy opisach nowoczesnych mebli tapicerowanych mogą przyprawić o zawrót głowy i sugerować, że to technologia rodem z laboratorium NASA, a zatem tylko dla wybranych. Czy faktycznie tak jest? Czy to rozwiązania tylko dla „wtajemniczonych”?

Więcej
Czas na relaks | Inspiracje Gala Collezione

Czas na relaks!

3 maja 2015

Kiedy komfort ma dla nas pierwszorzędne znaczenie, warto przyjrzeć się meblom z funkcją relaksu, dzięki którym popołudniowa drzemka czy seans telewizyjny stanie się prawdziwą przyjemnością.

Więcej
Nowoczesne narożniki Gala Collezione

Nowoczesne narożniki

6 lutego 2015

Nowoczesny narożnik to taki, który dopasowuje się do Twoich potrzeb i Twojego stylu życia – ma funkcje, które potrzebujesz i rozmiar idealnie pasujący do Twojego salonu. Co jeszcze świadczyć może o nowoczesności mebla do salonu?

Więcej

.