Leniuchowanie jest modne

« Wróć do listy artykułów

11 września 2017

Choć teza z tytułu jest dość mocno kontrowersyjna (biorąc pod uwagę, że żyjemy w czasach kultu pięknej sylwetki i świetnej kondycji fizycznej), to warto pamiętać, że leniuchowanie jest dla organizmu tak samo ważne, jak ruch i sport. Nasz organizm potrzebuje bowiem równowagi – po wzmożonym wysiłku, musi mieć możliwość regeneracji i odprężenia. A najlepiej odpoczywać w miłych, przytulnych i sympatycznych „okolicznościach przyrody”, na przykład na niezwykle wygodnym i designerskim narożniku Serena z najnowszej kolekcji 2018 Gala Collezione.

System modułowy Serena | Gala Collezione

Wspólne, rodzinne leniuchowanie to czas, który warto wykorzystać do pielęgnowania relacji z bliskimi. Na narożniku Serena w układzie podkowy, każdy na pewno znajdzie przestrzeń dla siebie

 

Leniuchujmy razem – tak jest przyjemniej!

Nie ma to jak wspólne spędzanie czasu z najbliższymi. Wbrew pozorom tych wspólnych chwil nie ma wcale aż tak wiele – pracujemy, dzieci chodzą do szkoły, do załatwienia codziennie mamy tysiące spraw. Więc gdy przyjdzie ten moment, w którym można na chwilę zwolnić – pozwólmy sobie na wspólne nicnierobienie. Na przytulnym narożniku Serena w kształcie litery U z powodzeniem wypoczniesz z całą rodziną i nikt nie będzie sobie przeszkadzać. Jest bowiem tak duży i rozłożysty, że każdy domownik znajdzie dla siebie swój kącik do chwili relaksu.

Wygodny narożnik Serena do salonu | Gala Collezione

Układ w kształcie podkowy to propozycja do dużych mieszkań i loftów. Taki mebel, ustawiony w centralnym punkcie pomieszczenia, tworzy przytulną wypoczynkową „wyspę”, która zapewnia relaks całej rodzinie

Wyciśnij z chwil wspólnego leniuchowania jak najwięcej. Możecie plotkować o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia, zagrać w ciekawą i inspirującą grę planszową (rozłożysz ją na wygodnym stoliku z laminowanym blatem), czytać głośno ulubione książki, albo po prostu uciąć sobie słodką drzemkę. Wyłączcie telewizor i zróbcie zawody na to, kto przyjmie najbardziej wyluzowaną pozycję lub zagrajcie w kalambury. Zabawa na pewno będzie wspaniała!

System modułowy Serena | Gala Collezione

Zaletą mebli modułowych Serena jest to, że można spinać i rozpinać bryły w zależności od potrzeb, zmieniając układ np. z narożnika w sofę lub ustawiając bryły jako wolnostojące siedziska

 

Relaks na leżąco

Stres, przemęczenie, nieustannie goniące nas terminy – to sprawia, że czasem zaczynają dokuczać nam plecy, boli kark albo po prostu czujemy się osłabieni. Znajdź czas, by rozluźnić swoje ciało i zrelaksować się choć przez chwilę. Serena ma znacząco pogłębione siedziska w stosunku do standardowych siedzisk w sofach i narożnikach. Głębokość siedziska wynosi tutaj aż 78 cm. To pozwala na wygodne ułożenie nóg, odpoczynek w pozycji półleżącej a nawet wygodną drzemkę bez konieczności rozkładania mebla. Luźne poduchy oparciowe możesz układać dowolnie, w zależności od potrzeb – podłożyć je pod odcinek lędźwiowy, pod kark jako zagłówek lub podgłówek, a także odłożyć je na bok, zyskując dodatkowe miejsce na zajęcie leniwie-relaksacyjnej pozycji.

Narożnik z funkcją spania Serena, Gala Collezione

Sofa lub narożnik Serena może być wyposażony w funkcję spania (zależy to od tego, jakie bryły wybierzesz podczas konfiguracji mebla w momencie zakupu). To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ daje Ci możliwość okazjonalnego przenocowania gości lub popołudniowego leniuchowania na leżąco.

 

Aranżuj wciąż na nowo

Znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja Twojego pokoju? Chcesz odświeżyć wystrój bez konieczności zmiany swoich ulubionych mebli wypoczynkowych? System modułowy Serena to idealne rozwiązanie. To pierwszy w kolekcji Gala Collezione system modułowy, w którym możesz zmieniać konfigurację mebla w trakcie jego użytkowania. Wszystkie bryły dostępne w ramach systemu modułowego Serena są otapicerowane tkaniną korpusową ze wszystkich stron. Oznacza to, że każda z tych brył może stać samodzielnie i będzie się równie dobrze prezentować. Możesz więc dowolnie przestawiać je w zależności od potrzeb. Pamiętaj także, że wszystkie bryły możesz ze sobą połączyć za pomocą specjalnych zaczepów, które zapobiegają ich rozsuwaniu.

System modułowy Serena | Gala Collezione

Rozepnij bryły tworzące Twój narożnik – uzyskasz dzięki temu mniejszą sofę i wygodny szezlong do wypoczynku w pozycji półleżacej

Przyszli do Ciebie goście? Wszystko pod kontrolą – przesuń na środek wygodny, kwadratowy stolik i dostaw do niego jedynkę długą, aranżując tym samym na szybko kącik wypoczynkowy wokół punktu centralnego, jakim ten stolik się stanie. Dzięki temu wszyscy będziecie mieć ze sobą wygodny kontakt wzrokowy i łatwo będzie ze sobą wymieniać się ploteczkami. Potrzebujesz więcej miejsca w centralnej części salonu, bo organizujesz party na stojąco? Rozsuń bryły, ustawiając je np. pod przeciwległymi ścianami lub wynieś niektóre elementy do innego pomieszczenia. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń w salonie. Ile pomysłów – tyle różnych sposobów aranżacji Twojego mieszkania.

Niski stolik w narożniku Serena, Gala Collezione

Podczas leniuchowania lubisz mieć pod ręką ulubioną prasę, książkę, okulary lub poprawiające humor słodycze? Wykorzystaj stolik na metalowym stelażu jako poręczny barek. Na jego blat odstawisz wygodnie kubek z pyszną, gorącą czekoladą i talerzyk ze smacznym ciastem, a na półkę pod blatem – odłożysz podręczne przedmioty, by zawsze mieć do nich blisko.

– – – – –

System modułowy Serena zadziwia możliwościami i inspiruje do kreatywnego podejścia do aranżacji przestrzeni w salonie. Jego nowoczesny design przyciąga wzrok a „parametry” decydujące o komforcie, takie jak miękkość, sprężystość, duża głębokość siedzisk, duża liczba przytulnych poduch sprawiają, że jest to mebel idealny do leniuchowania.

W przypadku Sereny istnieje możliwość łączenia różnych kolorów i rodzajów obicia na różnych bryłach. To sprawia, że w trakcie konfiguracji mebla możesz fantazyjnie go „ubrać” zgodnie z własnym gustem, nadając meblowi unikalnego i niepowtarzalnego charakteru.

Design Sereny jest ponadczasowy i na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Tak samo – jak wspólne leniuchowanie. Sprawdź to sam!

– – – – –

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przejdź do zakładki SYSTEM MODUŁOWY SERENA.

« Wróć do listy artykułów

.