Czas na relaks!

« Wróć do listy artykułów

3 maja 2015

Wszyscy kochamy błogie chwile relaksu, prawda? Cenimy te wolno płynące minuty, kiedy możemy się spokojnie odprężyć, wyciszyć po długim i ciężkim dniu, oderwać od gonitwy myśli i codziennych obowiązków. Każdy ma swoje ulubione miejsce, w którym wypoczywa najefektywniej. Czasem jest to piękna plaża zagubiona gdzieś pomiędzy wydmami, czasem parkowa ławeczka ukryta nad brzegiem urokliwego stawku, czasem wiosenna łąka pełna pięknie kwitnących kwiatów, czasem przytulny kącik we własnym mieszkaniu. Bez względu na to, gdzie lubimy wypoczywać najbardziej, warto w swoim domu stworzyć taką „oazę relaksu i wypoczynku”, w której będziemy mogli odprężyć się, gdy nie mamy możliwości wybrać się w bardziej odległe miejsca. Jak to zrobić? Na pewno z pomocą przyjdą wówczas meble z funkcją relaksu

Funkcja relaksu – co to jest?

Meble z funkcją relaksu są stworzone dla tych, którzy oczekują wygody i komfortu. Sięgają po nie przede wszystkim osoby, które w równym stopniu cenią trzy cechy mebli: ergonomię, piękny design i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które sprawiają, że korzystanie z funkcji jest łatwe i przyjemne.

Funkcja relaksu w narożniku Domo | Gala Collezione

Funkcja relaksu pozwala odpocząć efektywniej – gwarantuje ergonomiczną pozycję ciała i dopasowanie ustawienia oparcia i podnóżka do potrzeb użytkownika

Czym jest funkcja relaksu w meblach tapicerowanych? To możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia i podnóżka (dolnej części siedziska) i dopasowania go do najbardziej odpowiadającej nam pozycji. Dzięki temu możemy odpoczywać zarówno na siedząco, jak też w pozycji półleżącej – wszystko zależy od tego, jaki kąt nachylenia oparcia i wysunięcia dolnej części siedziska jest dla nas  najbardziej odpowiedni.

Funkcja relaksu dostępna jest jako dodatkowa opcja, w jaką można wyposażyć sofę lub narożnik konfigurowane z elementów systemów modułowych Gala Collezione. W zależności od potrzeb, sofa lub narożnik mogą być uzupełnione o jeden lub więcej foteli z funkcją relaksu. Gdy jest ich więcej, każdy z nich rozkłada się niezależnie co oznacza, że każdy z domowników może ustawić fotel w komfortowej dla siebie pozycji, dopasowanej do sytuacji.

Fotel z relaksem | Gala Collezione

W zależności od kolekcji, dostępna jest opcja rozkładana manualnie (siłą własnych mięśni) lub elektrycznie

Zalety mebli z funkcją relaksu

Konfigurując wygodną sofę lub komfortowy narożnik z elementów wybranego systemu modułowego, mamy możliwość samodzielnego decydowania o tym, w jakie funkcje mebel będzie wyposażony. Ważną zaletą mebli modułowych jest to, że możemy łączyć w nich bryły stałe (nierozkładane) z fotelami rozkładanymi (z funkcją relaksu) i dopasować układ mebla do dostępnej przestrzeni i swojego stylu życia. Pomiędzy fotelami mogą znaleźć się poręczne barki z pojemnikiem czy obniżone pufy – takie jak na przykład w modelu Belluno. Urozmaica to wygląd sofy i nadaje jej unikalnego wyglądu.

Narożnik z funkcją relaksu Belluno | Gala Collezione

Czy może być jeszcze wygodniej? Ustaw kąt nachylenia oparcia i podnóżka tak, by zrelaksować się w ulubionej pozycji ciała.

W większości kolekcji mebli modułowych z oferty Gala Collezione fotele z funkcją relaksu są rozkładane elektrycznie – jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ wówczas kąt nachylenia oparcia i podnóżka zmieniasz bez konieczności wstawania z mebla. Wystarczy, że delikatnie dotkniesz  przycisków sterujących ukrytych dyskretnie między siedziskami, a fotel rozkłada się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli Twoja sofa stoi na środku pokoju dziennego, możesz wybrać wersję zasilaną akumulatorem. Wówczas nie ma konieczności podłączania mebla kablem do gniazdka elektrycznego. W pełni naładowany akumulator wystarczy na rozłożenie i złożenie mebla około 170 razy. Fotele z manualną funkcją relaksu rozkłada się manualnie czyli siłą własnych mięśni. Wersja elektryczna jest więc zdecydowanie wygodniejsza i prostsza w użytkowaniu.

Przestrzeń wokół mebla

W funkcję relaksu mogą być wyposażone zarówno sofy i narożniki, jak też fotele wolnostojące. Jeśli zdecydujesz się na fotel z tego typu rozwiązaniem powinieneś pamiętać, ze najczęściej taki mebel powinien być ustawiony w pewnej, określonej odległości od ściany, by było możliwe maksymalne rozłożenie funkcji relaksu. Informacje o minimalnej odległości od ściany znajdziesz wśród piktogramów opisujących mebel. Zazwyczaj fotele wolnostojące wymagają większej odległości od ściany, niż sofy i narożniki.

Piktogramy wskazujące minimalna odległość od ściany, w jakiej muszą być ustawione meble Gala Collezione z funkcją relaksu

Funkcja relaksu to z całą pewnością rozwiązanie, które podniesie komfort Twojego wypoczynku. Umożliwia bowiem dopasowanie mebla do bieżącej sytuacji i preferowanej pozycji ciała. Jeśli masz ochotę na wypoczynek na siedząco – pozostaw fotel złożony. Jeśli chcesz poczytać lub pooglądać telewizję – rozłóż go częściowo. Jeśli masz ochotę na krótką drzemkę w pozycji półleżacej – maksymalnie odchyl oparcie i wysuń podnóżek, by wygodnie ułożyć nogi i dać im odpocząć po długim dniu.

« Wróć do listy artykułów

.