Meble z funkcją spania do pokoju nastolatka

« Wróć do listy artykułów

19 sierpnia 2021

Wybierając sofę do spania dla nastolatka warto przyjrzeć się własnym priorytetom i spróbować połączyć je z tym, co ważne z młodzieżowej perspektywy. Najważniejszym wymaganiem jest wygoda. Nastolatki uwielbiają i potrzebują, ze względu na swój rozwój, konkretnie się wyspać. W związku z tym kluczowa w odniesieniu do sofy bądź narożnika będzie funkcja spania. Zarówno Ema, Paxi, jak i Nappa to meble przeznaczone do spania codziennego. To bardzo ważna cecha, która oznacza, że ich konstrukcje są wzmocnione, a wypełnienie siedzisk i oparć dobrane tak, by służyły jednakową trwałością i komfortem.

Sofa prawie jak łóżko

Najbardziej komfortową wersją funkcji spania wśród rozkładanych mebli jest tak zwany stelaż włoski, który zastosowaliśmy w kolekcji Ema. Jego zasadniczą cechą jest fakt, że po rozłożeniu otrzymujemy pełnowymiarowy materac do spania o grubości 12 cm. Całkowita powierzchnia spania zależy od rozmiaru mebla. Zarówno w przypadku sofy, jak i narożnika Ema masz do wyboru trzy szerokości, a w związku z tym trzy wymiary materaca: 120 x 196 cm, 140 x 196 cm oraz 160 x 196 cm. Dwa ostatnie możesz wziąć pod uwagę w przypadku, gdy dwójka Twoich dzieci dzieli wspólny pokój. Wymiary materaców w sofie praktycznie nie różnią się od wymiarów tradycyjnych materaców łóżkowych, mają za to tę przewagę, że można je złożyć.

Sofa Ema marki Sweet Sit z rozłożoną funkcja spania typu stelaż włoski i pościelą.

Sofa Ema z rozłożoną funkcją spania typu stelaż włoski.

Mała złożona sofa Ema w jasnoróżowej tapicerce na białym tle.

Kompaktowa sofa Ema w wersji dziennej – złożonej.

Ema w dziennej wersji cechuje się miękkimi, poduchowymi oparciami i siedziskami. Połączenie zgrabnej linii i kompaktowej kubatury sofy z komfortem spania to najlepsza propozycja na meble do pokoju nastolatka.

Wypoczynek niczym przejażdżka Cadillakiem

Nieco szerszą sofą, która ze względu na swój design świetnie wpisze się w stylistykę energetycznej młodzieżowej przestrzeni jest Paxi. Szerokość 238 cm sprawia, że nawet w opcji złożonej w ciągu dnia można się na niej zdrzemnąć, wymościć w pozycji półleżącej z książką lub wygodnie rozsiąść w towarzystwie 2 osób. To wyjątkowo przyjemny i wygodny mebel, w którego miękkie, przeszyte pionowo niczym w Cadillacu oparcia można się wtulić, by osiągnąć stan błogiego relaksu i nicnierobienia.

Sofa Paxi marki Sweet Sit w granatowej tapicerce na białym tle.

Złożona sofa Paxi to kompaktowy mebel, który pomieści kilka osób.

Sofa Paxi jest wyposażona w system spania typu DL PLUS. To wygodny, prosty w obsłudze mechanizm przeznaczony do codziennego korzystania. Jego ważnym elementem jest pojemnik na pościel. Stanowi on dodatkowe miejsce przechowywania, pozwalające uniknąć np. widoku niepościelonego łóżka, którego większość rodziców tak bardzo nie lubi. Powierzchnia spania po rozłożeniu wynosi 143 x 200 cm.

Sofa Paxi marki Sweet Sit w granatowej tapicerce z rozłożoną funkcją spania typu DL PLUS.

Sofa Paxi z rozłożoną funkcją spania typu DL PLUS.

Narożnik z funkcją spania dla nastolatka

Meblem, który polecamy do pokoju nastolatka jest także niewielkich rozmiarów narożnik, taki jak Nappa. Tu, poza kompaktowym rozmiarem, liczy się możliwość zaoszczędzenia miejsca poprzez umieszczenie go w rogu pokoju. Narożnik Nappa z funkcją spania C.S.T. (Comfort Sleeping Technology) otwiera się jak klasyczna wersalka. Powierzchnię spania tworzy więc oparcie wraz z siedziskiem. Ich wypełnienie zostało dobrane w taki sposób, by miękkość, sprężystość i związane z nimi odczucie komfortu były równe na całej powierzchni o wymiarach 115 x 190 cm. Biorąc pod uwagę, że ogólnie przyjęte absolutne minimum szerokości spania dla jednej osoby to 70 cm, można być pewnym, że na Nappie użytkownik wyśpi się całkiem komfortowo, nawet przewracając się na boki.

Narożnik Nappa marki Sweet Sit na wysokich drewnianych nóżkach z rozłożoną funkcją spania typu C.S.T. (Comfort Sleeping Technology).

Narożnik Nappa z rozłożoną funkcją spania typu C.S.T. (Comfort Sleeping Technology).

W porównaniu do sofy narożnik z funkcją spania w złożonej wersji dziennej może zająć nieco więcej miejsca, jednak zmieści się na nim większa ilość osób. To szczególnie ważne z perspektywy nastolatków, którzy lubią spotykać się w gronie rówieśników.

Narożnik Nappa marki Sweet Sit na wysokich drewnianych nóżkach z rozłożoną funkcją spania typu C.S.T. (Comfort Sleeping Technology).

Narożnik Nappa z rozłożoną funkcją spania typu C.S.T. (Comfort Sleeping Technology).

Nie ma bezpieczniejszej i bardziej przyjaznej przestrzeni niż własny pokój, dlatego warto zadbać, aby był to gościnny azyl dla młodzieży. 

Meble do pokoju nastolatka i dużo więcej

Co jeszcze, poza kompaktowym rozmiarem i codzienną funkcją spania, łączy Emę, Paxi i Nappę? Po pierwsze, łatwość obsługi. Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze stelażem włoskim, systemem DL czy C.S.T. mechanizm działania jest prosty i łatwy, a nastolatek poradzi sobie z jego samodzielnym składaniem i rozkładaniem.

Po drugie, są to meble nowoczesne, a zarazem na tyle uniwersalne, że świetnie odnajdą się w rozmaitych aranżacjach, nawet tak skrajnych jak gusta nastolatków. Ema swoją dyskretną prostotą wpisze się w łagodność stylu boho, ale też może stanowić idealne tło dla wyrazistych, krzykliwych dodatków. Paxi ze swoim oparciem typu cadillac doda męskiego sznytu lub amerykańskiego klimatu w typie retro. Nappa to z kolei sofa idealna dla stylu scandi czy natural, z dużą ilością drewna i surowych materiałów.

Po trzecie, cechą łączącą rekomendowane przez nas meble do pokoju młodzieżowego jest wielofunkcyjność. Sofa, która stwarza przestrzeń do wysypiania się, ale też wygodnego dziennego wypoczynku, przechowywania i aktywności towarzyskiej jest wręcz wymarzonym elementem pokoju nastoletniego chłopca / nastoletniej dziewczynki. W związku z tym jesteśmy pewni, że zaproponowane przez nas modele Ema, Paxi i Nappa z kolekcji Sweet Sit spodobają się Tobie i Twojemu dorastającemu dziecku. Gwarantem ich jakości jest w końcu Gala Collezione.

« Wróć do listy artykułów

.