Narożnik z barkiem – ekstrawagancja czy wygoda?

« Wróć do listy artykułów

18 października 2017

Na pewno zgodzisz się, że mebel do salonu powinien być piękny i atrakcyjny wizualnie, bo stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w pomieszczeniu. Powinien być też mega wygodny, tak by popołudniowy i wieczorny odpoczynek pozwalał odprężyć się i zrelaksować w gronie najbliższych. Najlepiej, gdyby sofa dosłownie pomagała nam wygodnie żyć i by były w nim zastosowane różne nowoczesne rozwiązania, takie jak ruchome zagłówki odciążające mięśnie karku, funkcja relaksu pozwalająca wygodnie rozłożyć fotel bez konieczności wstawania z mebla albo elektrycznie sterowane siedzisko. Świetnym rozwiązaniem jest także bar, który daje wiele nowych możliwości zarówno konfiguracyjnych, jak też użytkowych. Poznajmy je.

Bar ze skrzynką i pojemnikami na kubki w systemie modułowym Nevia | Gala Collezione

Bar ze skrzynką i pojemnikami na kubki w systemie modułowym Nevia | Gala Collezione

Designerskie bary

Umieszczenie baru w sofie lub narożniku wpływa na jego atrakcyjność wizualną. Sprawia, że mebel nabiera ciekawej, niestandardowej linii i staje się unikalnym modelem, różniącym się od gotowych konfiguracji, oferowanych przez wielu producentów. Sofa lub narożnik z barem wygląda atrakcyjnie i bardzo nowocześnie, stając się sama w sobie ozdobą Twojego salonu.

Nowoczesne bary są bardzo różnorodne pod względem funkcji, które w sobie kryją oraz pod względem designu. W zależności od kolekcji, którą wybierzesz, mogą mieć kształt trapezu (tzw. bary skośne) lub kształt prostokątny (tzw. bary proste). Różnią się także miejscem, w jakim można je zamontować. Bary środkowe są zaprojektowane w taki sposób, by umieścić je pomiędzy siedziskami (np. pomiędzy fotelami z funkcją relaksu), natomiast bary zewnętrzne mogą stanowić zakończenie mebla, ponieważ są odpowiednio otapicerowane tkaniną korpusową z jednej strony. Dzięki temu masz pewność, że mebel który skonfigurujesz będzie w pełni odpowiadać Twojemu poczuciu estetyki i zmysłowi wizualnemu.

Bar skośny z drewnianym blatem - system modułowy Oviedo | Gala Collezione

Bar skośny z drewnianym blatem – system modułowy Oviedo | Gala Collezione

Wygląd baru zmienia zmienia się także w zależności od sposobu wykończenia blatu. Może być on drewniany, w kolorze dobranym do koloru nóżek, a także (np. w kolekcji Nevia) otapicerowany taką samą tkaniną, jak korpus mebla. Wówczas wtapia się wizualnie bardziej w bryłę mebla.

Bar prosty w systemie modułowym Nevia | Gala Collezione

Bar prosty w systemie modułowym Nevia | Gala Collezione

Jeszcze jedną cechą związaną z designem jest wysokość baru. Niektóre celowo są zaprojektowane w taki sposób, by były niższe od brył znajdujących się po jego prawej i lewej stronie. Inne są wykończone tak, by harmonijnie uzupełniały linię mebla, a przede wszystkim linię oparcia sofy lub narożnika.

Bar w sofie – bezpieczny i podręczny schowek

Do czego może służyć bar w sofie? Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i potrzeb. Każdy bar w ofercie Gala Collezione wyposażony jest w skrzynkę na drobne przedmioty. Możesz w niej wygodnie przechowywać drobiazgi, które lubisz mieć pod ręką, a których nie chcesz trzymać na wierzchu – na przykład okulary do czytania, ulubiona książka, chusteczki higieniczne, słuchawki, ulubiona przytulanka Twojego dziecka. To także praktyczne miejsce do odłożenia przedmiotów, z których ciągle korzystasz, a które lubią się czasem zgubić – na przykład piloty do telewizora czy sprzętu stereo.

Bary są projektowane w taki sposób, by dostęp do skrzynki był wygodny i łatwy. Pojemnik w barze może być otwierany od góry (poprzez podniesienie lub odsunięcie blatu) lub funkcjonować jako wysuwana szuflada (np. w kolekcji Domo), w której dzięki zastosowanym akcesoriom takim jak na przykład uchwyty na kieliszki, możesz bezpiecznie przechować także szklane naczynia i butelkę wina.

Bar z wysuwaną szufladą i uchwytami na kieliszki w systemie modułowym Domo | Gala Collezione

Bar z wysuwaną szufladą i uchwytami na kieliszki w systemie modułowym Domo | Gala Collezione

Bar w sofie – wygodny stolik

Najczęściej bary w sofach i narożnikach są wyposażone w drewniany blat, który może służyć jako bardzo funkcjonalny mini stolik. Odstawisz na niego filiżankę z herbatą, odłożysz czytaną gazetę, odstawisz laptopa lub tablet. Możesz na nim rozegrać partyjkę warcabów z synem lub innym domownikiem, możesz na nim rozwiązywać krzyżówki a Twoja córka może wygodnie kolorować ulubioną kolorowankę.

Drewniany blat w barze Belluno | Gala Collezione

Drewniany blat w barze w narożniku Belluno może służyć jako podręczny stolik

Blaty mogą być montowane na stałe – wówczas są nieruchome. Mogą być podnoszone do góry, stanowiąc tym samym pokrywę dla znajdującego się pod nim pojemnika. Mogą też być ruchome – w takim przypadku montowane są na specjalnym metalowym wysięgniku, który pozwala na dowolne odwrócenie blatu w poziomie. Dzięki temu zamienia się on w komfortową podkładkę pod laptopa, umożliwiającą wygodne surfowanie po internecie lub pracę w domowym zaciszu. Jeśli dodatkowo bar jest zamontowany pomiędzy siedziskami wyposażonymi w funkcję relaksu, komfort pracy przy takim stoliku jest gwarantowany.

Bar z ruchomym blatem w narożniku Massimo | Gala Collezione

Ruchomy blat w narożniku Massimo może służyć jako wygodny mini-stolik lub podstawka pod laptopa podczas pracy w domu

Jeden bar – wiele zastosowań

Bary mogą być wyposażone w różne udogodnienia i rozwiązania, które jeszcze bardziej podnoszą ich walory użytkowe. Niektóre posiadają pojemniki na kubki zabezpieczające zawartość naczynia przed wylaniem lub przypadkowym strąceniem z blatu.

Bar skośny w sofie Tivoli | Gala Collezione

Pojemnik na kubki to praktyczne rozwiązanie, które zapobiega rozlaniu się kawy czy herbaty. Znajdziesz je m.in. w barach w systemie modułowym Tivoli i Nevia

Bary wzbogacają walory funkcjonalne sofy, dodają jej interesującego, nowoczesnego wyglądu oraz stanowią ciekawy, urozmaicający całość element ozdobny. Ich różnorodność w systemach modułowych jest tak duża, że każdy konfigurując swoją wymarzoną sofę lub narożnik na pewno znajdzie coś, co mu się spodoba zarówno pod kątem designu, jak i użyteczności.

_____________

* Uwaga: widoczny na niektórych zdjęciach panel audio nie jest już dostępny w ofercie Gala Collezione.

« Wróć do listy artykułów

.