© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

Blog

Archiwum

« Wróć do listy artykułów

Pojemniki i schowki w meblach tapicerowanych

12 sierpnia 2016


Gdzie ja położyłem okulary? Gdzie jest pilot do telewizora? Gdzieś tutaj był tygodnik, który właśnie zaczęłam czytać… Widziałeś gdzieś moją książkę? Gdzie mam upchnąć zapasową kołdrę i poduszki? Przecież używam je tylko wtedy, gdy przyjeżdżają do nas goście…

Znasz te drobne, codzienne pytania, prawda? Szafy, komody, regały, garderoby – to oczywiście idealne miejsca do przechowywania różnych osobistych przedmiotów, od ubrań począwszy, przez pościel, na książkach i bibelotach kończąc. Nie zawsze jednak wszystko się w nich zmieści, a czasem – szczególnie drobne przedmioty – potrafią złośliwie „zginąć w czeluściach szafy”. Co zrobić, by to – czego potrzebujemy – mieć zawsze pod ręką? Doskonałą alternatywą dla komód, szaf i stolików, szczególnie dla osób, które preferują bardziej surowy styl aranżacji wnętrz, w którym liczba mebli jest ograniczona do minimum, są różnego rodzaju schowki i pojemniki, w jakie wyposażone mogą być nowoczesne meble tapicerowane. Oto kilka funkcjonalnych rozwiązań polecanych przez Gala Collezione, wprost do zastosowania w Twoim domu.

Jeśli kupujesz rozkładaną do spania sofę lub narożnik, który ma zapewnić także możliwość przenocowania w salonie niespodziewanych gości, to duża skrzynka na pościel jest elementem, który z powodzeniem możemy określić jako „must have”. Mebel z pojemnikiem na pościel gwarantuje, że wykorzystywane okazjonalnie kołdry, poduszki czy koce będą miały swoje stałe miejsce, do którego Ty będziesz mieć swobodny i wygodny dostęp. Dzięki temu nie musisz pościeli upychać w szafie czy garderobie i przeznaczyć ta cenną powierzchnię na inne rzeczy osobiste. Pojemniki w nowoczesnych meblach tapicerowanych otwiera się w bardzo prosty i łatwy sposób, unosząc siedzisko do góry.

 Pojemnik na pościel w narożniku Belluno

Pojemnik na pościel w narożniku Belluno marki Gala Collezione

Pojemnik na pościel w narożniku Domo

Skrzynka na pościel w narożniku Domo marki Gala Collezione

Pojemnik na pościel w narożniku Malpensa

Skrzynka na pościel w narożniku Malpensa marki Gala Collezione

Dawno minęły już czasy, w których w pokoju dziennym królował telewizor Rubin, a na meblościance dumnie stało radio z gramofonem Unitra. Te sprzęty, które wspominamy z sentymentem i nutką rozrzewnienia w sercu, obsługiwane były za pomocą pokręteł i przycisków. Dziś – otoczeni w swoich domach zaawansowanym sprzętem elektronicznym – giniemy w powodzi różnego rodzaju pilotów. A ich nieodłączną cechą jest to, że bardzo lubią się gubić – szczególnie wtedy, gdy chcemy posłuchać ulubionej muzyki lub obejrzeć popołudniowy serial. Telewizory, zestawy stereo, dekoder telewizji satelitarnej, odtwarzacz blue ray – do każdego z tych sprzętów potrzebny jest pilot, więc często w salonie mamy ich co najmniej kilka. Gdzie je przechowywać, by mieć je zawsze pod ręką? Z pomocą przyjdą tutaj na przykład barki, w które możesz wyposażyć mebel konfigurowany z elementów systemu modułowego. Barek to rozwiązanie praktyczne, funkcjonalne i bardzo użytkowe. W pojemniku zlokalizowanym w barku, zmieszczą się zarówno piloty, jak też inne drobne przedmioty, takie jak gazety, aktualnie czytana książka, okulary i inne drobiazgi.  Istnieje kilka różnych rodzajów barków – np. z wysuwaną szufladą lub pojemnikiem otwieranym od góry. Wszystko zależy od tego, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najwygodniejsze i z którego systemu modułowego skorzystasz.

Niektóre bary, jak na przykład ten w systemie modułowym Domo, mają schowek wygodnie zaaranżowany w taki sposób, by łatwo było utrzymać w nim porządek. Służą temu praktyczne przegródki i funkcjonalny wieszak na kieliszki.

Bar z wysuwaną szufladą w narożniku Domo

Wysuwana szuflada w narożniku Domo marki Gala Collezione

Bar otwierany od góry w narożniku Bono

Schowek w barku w narożniku Bono marki Gala Collezione

Sprytnym, a jednocześnie ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest schowek zlokalizowany w boku mebla. Taki schowek jest bardzo dyskretny wizualnie i jednocześnie zapewnia łatwy i szybki dostęp do tego, co akurat potrzebujesz. Możesz w nim przechowywać gazety i inne drobiazgi.

Skrzynka na pościel oraz schowek w boku narożnika Coco

Schowek w boku oraz pojemnik na pościel w narożniku Coco marki Gala Collezione

Pufa z pojemnikiem to kolejne alternatywne miejsce, w którym można przechowywać drobiazgi. To mebel praktyczny i uniwersalny, który może pełnić kilka różnych funkcji – podnóżka, podręcznego stolika czy dodatkowego siedziska. Umieszczenie w niej schowka dodatkowo podnosi jej funkcjonalność. W schowki mogą być wyposażone zarówno pufy wolnostojące, jak i te stanowiące dostawkę do mebla, jak np. w systemie modułowym Belluno. W przypadku pufy TRX, po podniesieniu siedziska, pod którym ukryty jest pojemnik, mebel ten zmienia się w wygodny i funkcjonalny mini fotelik z oparciem.

Pufa TRX z pojemnikiem

Pojemnik w pufie TRX marki Gala Collezione

Pojemnik w ruchomej pufie w narożniku Belluno

Schowek w pufie oraz funkcja spania w narożniku Belluno marki Gala Collezione

Schowki, skrzynki i pojemniki sprawiają, że meble tapicerowane do salonu zyskują nową funkcjonalność i dodatkowy wymiar praktyczny. Pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni w pokoju dziennym, a jednocześnie sprzyjają utrzymaniu porządku.


« Wróć do listy artykułów

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design