Nowoczesne narożniki

« Wróć do listy artykułów

6 lutego 2015

Jakie cechy sprawiają, że uznajemy coś za nowoczesne? Co się kryje pod tym pojęciem? Czy nowoczesny to znaczy będący o krok dalej przed innymi, wyróżniający się na tle innych, odchodzący od tego, co standardowe i przebrzmiałe?

A jak to wygląda w kontekście mebli tapicerowanych? Jakie sofy i narożniki możemy uznać za nowoczesne?

Każdy zapewne ma swoją definicję nowoczesności, ale wszystkie łączy jeden wspólny mianownik. Nowoczesna sofa czy nowoczesny narożnik oznacza mebel, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania – zarówno te z obszaru wzornictwa i designu, jak też funkcji, z których może korzystać użytkownik oraz komfortu, jaki oferują. Nowoczesność tkwi także w możliwości dopasowania mebla do przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji i do swoich potrzeb – począwszy od wyglądu mebla czyli wyboru rodzaju i koloru obicia, koloru nóżek, koloru nitki, przez wielkość mebla, po funkcje, w jakie został wyposażony.

W nowoczesnych narożnikach znaleźć można coraz więcej rozwiązań, odbiegających od standardowych. Jeśli za standard przyjmiemy narożnik w tradycyjnym kształcie litery L, w gotowej konfiguracji oferowanej przez producenta, wyposażonego w funkcję spania i pojemnik na pościel, to za nowoczesne na pewno można uznać meble modułowe, które oferują o wiele więcej różnych możliwości. Jakich? Prócz możliwości samodzielnej konfiguracji mebla na etapie zakupu, czyli możliwości dowolnego, zgodnego z oczekiwaniami doboru brył, które tworzyć będą mebel, możemy wpływać na jego funkcjonalność, decydując, jakie elementy będą nam potrzebne. W ten sposób kupując mebel mamy absolutną pewność, że będzie się on dostosowywać do naszego stylu życia, a nie na odwrót.

Nowoczesny narożnik do salonu z funkcją relaksu | Gala Collezione

W narożniku Belluno znajdziesz kilka rozwiązań, podnoszących komfort wypoczynku. Są to ruchome zagłówki, funkcja relaksu sterowana elektrycznie oraz mobilna pufa.

Przyjrzyjmy się zatem nowoczesnym funkcjom, jakie kryć może w sobie sofa. Wspomniana funkcja spania i pojemnik na pościel to elementy dobrze znane i bardzo chętnie wybierane przez klientów. Ale to nie wszystko – komfort i wygodę mogą nam zapewnić także ruchome elementy, takie jak ruchome zagłówki i ruchome podłokietniki, których kąt nachylenia można zmieniać, dopasowując je tym samym do ulubionej pozycji ciała. Dodatkowo – bardzo wygodnym rozwiązaniem jest montowanie w sofach foteli z funkcją relaksu, która pozwala na zmianę kąta nachylenia oparcia i podnóżka a tym samym odpoczynek zarówno w pozycji siedzącej, jak i półleżącej. Manualną funkcję relaksu rozkłada się siłą własnych mięśni, natomiast elektryczną – dotykając przycisków lub sensorów ukrytych dyskretnie między siedziskami. To sprawia, że możemy bardzo łatwo rozłożyć fotel bez konieczności wstawania z mebla.

Nowoczesność w sofach i narożnikach to nie tylko sama funkcja podnosząca komfort wypoczynku, ale także rodzaj jej zasilania. Fotele z funkcją relaksu rozkładaną elektrycznie mogą być bowiem zasilane prądem po podłączeniu mebla kablem do gniazdka elektrycznego. Mogą też być zasilane akumulatorem, dzięki czemu sofę można spokojnie postawić na środku salonu bez obaw o to, że będziemy potykać się o przewody. Akumulator uwalnia nas od konieczności lokalizowania mebla w pobliżu gniazdka.

Elektronika zaczyna więc z powodzeniem służyć naszej wygodzie i uprzyjemniać nam życie.

Amatorzy wieczornego relaksu przed telewizorem lub popołudniowego buszowania po internecie mogą wzbogacić zestaw o poręczny barek, który pomieści wszystkie potrzebne drobne przedmioty, gazety czy butelkę ulubionego wina. Na drewnianym blacie wygodnie możemy postawić kieliszki, kubek z ulubioną herbatą lub laptopa, a do pojemnika w barze odłożyć piloty, okulary lub inne drobiazgi, które lubimy mieć pod ręką, ale których nie chcemy zostawiać na wierzchu.

Nowoczesny narożnik z barkiem | Gala Collezione

Bar w narożniku to rozwiązanie polecane osobom, które lubią mieć pod ręką różne drobne przedmioty, typu pilot do sprzętu RTV, okulary, ulubiona książka czy chusteczki do nosa

Nowoczesność niejedno ma imię i przybiera wiele różnych postaci :) To, co dziś uznajemy za nowatorskie, świeże i nowe, zapewne za jakiś czas stanie się już standardowym rozwiązaniem. Ale na pewno w zamian pojawiać się będą nowe rozwiązania i funkcje, które służyć będą coraz lepszemu wypoczynkowi i sprawiać będą, ze mebel w salonie coraz bardziej pełnić będzie rolę domowego centrum wypoczynku, a nie tylko zwykłego miejsca do siedzenia.

 

« Wróć do listy artykułów

.