Międzynarodowe targi meblowe Salone del Mobile.Milano 2016

« Wróć do listy artykułów

18 kwietnia 2016

Włoski design, wnętrzarskie inspiracje

Podczas 55. edycji targów Salone del Mobile.Milano 2016 swoje produkty pokazało 2400 wystawców, głównie z Włoch, ale także m.in. z Niemiec, Norwegii, Danii, Polski, Japonii i innych krajów. Ekspozycje, jak i pokazywane modele sof, narożników, foteli i innych mebli, różniły się stylistyką i koncepcją. Gra przytłumionych świateł, dekoracyjne przedmioty i rośliny tworzące domowy klimat, dekoracje w stylu ekskluzywnych pałacowych wnętrz, minimalistyczne przestrzenie pozbawione dodatkowych ozdób, dekoracje w surowym fabrycznym stylu, żywe kolory – producenci mebli sięgali po różnie sposoby prezentacji mebli, starając się przyciągnąć uwagę a jednocześnie wydobyć to, co w danym modelu najciekawsze.

międzynarodowe targi meblowe w Mediolanie iSaloni 2016

Międzynarodowe targi w Mediolanie przyciągają swoim rozmachem, ale także w dużej mierze są kolebką światowych trendów w zakresie wzornictwa meblowego i mają duży wpływ na rozwój całej branży i to, w jakim kierunku design będzie podążał w kolejnych sezonach.

Meblowe nowości

W tym roku targi w Mediolanie odwiedziło ponad 370 tysięcy zwiedzających – gości biznesowych, projektantów i osób zainteresowanych najnowszymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz oraz projektowania mebli. A było co oglądać – nowoczesne sofy w minimalistycznych kształtach, o zaawansowanych funkcjach zwiększających komfort wypoczynku, futurystyczne kubełkowe fotele, wydłużone oparcia nawiązujące stylistyką do koszy ogrodowych, wysoka nóżka, wąskie podłokietniki, dodatki w wyrazistych odcieniach.

Targi Salone del Mobile.Milano to także miejsce, w którym zwiedzający mogą poznać najnowsze rozwiązania funkcjonalne, w jakie wyposażane są narożniki, sofy, fotele, kanapy i inne meble do domu i salonu. Gięte podłokietniki, ruchome zagłówki, wygodnie rozkładane funkcje spania, wysuwane podnóżki, przesuwne siedziska z ukrytymi stoliczkami, funkcje relaksu wyposażone w dyskretne panele dotykowe – producenci dbają o to, by nowoczesne meble wypoczynkowe do salonu łączyły w sobie piękno i funkcjonalność, urzekający design oraz komfortowe rozwiązania.

« Wróć do listy artykułów

.