FAQ - Działanie funkcji meblowych

Chcę kupić sofę, na której będę codziennie spać. Jaką funkcję spania polecacie?

Meble Gala Collezione są dedykowane przede wszystkim do wypoczynku, a zatem funkcja spania powinna być wykorzystywana tylko okazjonalnie. Jeśli zależy Ci na tym, by mebel rozkładać do spania codziennie, wybierz taką kolekcję, która oferuje system rozkładnia typu stelaż włoski (śpisz na pełnowymiarowym materacu) lub funkcja DL (powierzchnię spania tworzy siedzisko i odpowiednio opuszczone plecy). Oferują one najbardziej wyrównaną powierzchnię spania.

Bez względu na to, jaki rodzaj funkcji spania wybierzesz, sugerujemy stosowanie dostępnych na rynku materacy nawierzchniowych czyli tzw. top materacy. Pozwalają one wyrównać powierzchnię spania i dodatkowo chronią obicie mebla przed przetarciami i nadmierną eksploatacją.

Dlaczego większość funkcji spania może być wykorzystywana tylko okazjonalnie?

Meble wypoczynkowe, jakimi są sofy i narożniki Gala Collezione, mają zapewnić Ci komfortowy wypoczynek na siedząco i w pozycji półleżącej. W trakcie projektowania mebla projektanci zwracają szczególną uwagę zarówno na nieskazitelną linię mebla i piękny design, jak też na zagwarantowanie doskonałej ergonomii i wyprofilowania siedzisk i oparć tak, by zapewniały m.in. miękkość, sprężystość i właściwe wsparcie dla kręgosłupa.

Funkcja spania jest elementem podnoszącym walory użytkowe mebla wypoczynkowego, ale nie jego istotą. Ze względów konstrukcyjnych, najczęściej stosowane są więc mechanizmy, w przypadku których leżysko (specjalna wysuwka) chowane jest na co dzień we wnętrzu sofy. Po rozłożeniu mebla powierzchnię spania tworzy siedzisko i wysuwka. W takim przypadku cechą naturalną jest występowanie np. drobnych różnic w wysokości siedziska i leżyska lub nieznacznych szczelin pomiędzy tymi elementami.

Do wyrównania powierzchni spania zalecamy stosowanie dostępnych na rynku materacy nawierzchniowych (TOP materacy), które dodatkowo ochronią obicie mebla przed nadmierną eksploatacją.

Czym różni się funkcja relaksu od funkcji relaks PLUS?

Istota ich działania jest taka sama – obie umożliwiają zmianę nachylenia oparcia i podnóżka zgodnie z własnymi potrzebami. Możesz więc rozłożyć lub złożyć fotel w taki sposób, by w zależności od sytuacji wypoczywać na siedząco lub w pozycji półleżącej. Różnica między tymi typami funkcji relaksu tkwi w komforcie wypoczynku.

W funkcji relaks PLUS dzięki zwiększeniu głębokości siedziska i zastosowaniu w nim grubszej warstwy pianki, możliwe było zwiększenie kąta rozłożenia fotela, co pozwala na wypoczynek prawie w pozycji leżącej.

Chcę zamówić sofę z barem z wysuwaną szufladą, ale w kolekcji, którą wybrałem, jest tylko bar z blatem podnoszonym do góry. Czy mogę zamówić bar, który jest dostępny w innej kolekcji?

Ze względów konstrukcyjnych nie ma możliwości łączenia ze sobą modułów z różnych systemów modułowych. Nasi projektanci przygotowują projekt mebla w taki sposób, by zastosowane rozwiązania harmonijnie korespondowały z jego designem. W każdym z systemów modułowych dostępne są więc takie bary, które w sposób optymalny wpisują się w linię całego mebla. Sugerujemy zapoznanie się z pełną ofertą systemów modułowych Gala Collezione – na pewno znajdziesz taki model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

.