© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

FAQ - Wymiana elementów i przeróbki

Pewien czas temu zakupiłem sofę, ale ma drewniane nóżki, a chciałbym je wymienić na chromowane. Czy jest możliwość zamówienia takich nóżek u Państwa i w jakiej cenie?

Jeśli nóżki, które Ci się podobają, są dostępne w aktualnej ofercie standardowej, możesz je dodatkowo zakupić poprzez Dział Serwisu Gala Collezione. Pamiętaj jednak, że każda kolekcja ma ściśle dedykowany zestaw komponentów (takich np. jak nóżki), które są dobrane tak, by zapewnić stabilność konstrukcji. W związku z tym Twoja sofa może nie być konstrukcyjnie przygotowana do zmiany rodzaju nóżek na inne. Samodzielna zmiana elementów dedykowanych do danej kolekcji (w tym przypadku nóżek), wiąże się z utratą gwarancji. Nie możemy bowiem wówczas zagwarantować stabilności i trwałości mebla.

Czy istnieje możliwość przeróbki kupionego narożnika z lewostronnego na prawostronny? I czy wykonujecie takie usługi?

Taka możliwość jest dostępna tylko w przypadku tych kolekcji, w których meble zostały oznaczone jako w narożniki uniwersalne. Aktualnie tego typu kolekcje dostępne są wyłącznie w ramach marki Sweet Sit. W przypadku mebli marki Gala Collezione – taka zmiana nie jest możliwa ze względów technologicznych.

Podoba mi się jeden z Państwa narożników, ale jest o 15 cm za szeroki i nie zmieści mi się w pokoju. Czy możecie wykonać dla mnie mebel, którego wymiary będą mniejsze?

Ze względów technologicznych, nie ma możliwości zmiany wymiarów poszczególnych modułów ani też zmiany wymiarów mebli dostępnych w gotowej konfiguracji. Ze względu na skalę produkcji, nasze działania są ustandaryzowane, a każda kolekcja ma ściśle określony zestaw parametrów technicznych (takich jak wymiar, rodzaj stosowanych mechanizmów, okuć, materiałów etc.), które – dla zachowania najwyższej jakości, niezawodności i trwałości mebla – muszą pozostać stałe.

Czy świadczą Państwo usługi dotyczące ponownego tapicerowania mebli? Chciałbym przetapicerować siedziska, które zniszczyły się od intensywnego użytkowania. Jaki byłby koszt takiej usługi? Czy jest możliwość zmiany obicia na nowe, np. ze skóry na tkaninę?

Tak – tego typu zlecenia są realizowane przez Dział Serwisu Gala Collezione. Możliwa jest zarówno renowacja polegająca na:

  • ponownym otapicerowaniu mebla tego samego rodzaju materiałem obiciowym,
  • zmiany rodzaju pokrowca mebla ze skórzanego na wykonany z tkaniny i na odwrót,
  • wymiany wypełnień elementów mebla.

Tego typu usługa jest każdorazowo wyceniana indywidualnie w zależności od modelu, zakresu prac i rodzaju pokrycia.

W przypadku, gdy wymiana obicia dotyczy tylko pewnego elementu mebla, a nie całego pokrowca, może wystąpić różnica pomiędzy wyglądem elementu nowego, a wcześniej eksploatowanego. Dotyczy to zarówno obicia z tkaniny, jak i skóry naturalnej.

Pamiętaj, że renowacja mebli starszych niż 5 lat może okazać się nieopłacalna ze względu na następującą w czasie użytkowania eksploatację materiałów wypełnieniowych i komponentów. Dzieje się tak, ponieważ całkowita wymiana pokrowca często wiąże się z koniecznością jednoczesnej wymiany wszystkich elementów wypełnienia.

Czy jest możliwość dokupienia mechanizmu do spania do sofy, bo połamał mi się stelaż i nie mogę korzystać z tej funkcji?

Tak – możesz zamówić go poprzez Dział Serwisu Gala Collezione, pod warunkiem, ze tego typu mechanizm jest nadal oferowany przez dostawców komponentów i okuć meblowych.

Tego typu zamówienie jest każdorazowo wyceniane indywidualne.

Czy istnieje możliwość dokupienia funkcji spania do sofy, która tej funkcji nie posiada?

Konstrukcja mebli z funkcją spania oraz bez funkcji spania jest różna. Z tego powodu nie ma możliwości dokupienia funkcji spania do sofy, która nie jest w nią wyposażona.

Czy jest możliwość zmiany wypełnienia mebla (wkładu i sprężyn), bo mi się wyrobiło siedzisko?

Tak – istnieje możliwość wymiany wypełnienia Twojej sofy na nowe. Tego typu usługa realizowana jest przez Dział Serwisu Gala Collezione i każdorazowo wyceniana indywidualnie. Pamiętaj jednak, że wymiana komponentów jest następuje zgodnie z dostępną w danym momencie technologią oraz dostępnymi w danym momencie na rynku komponentami.

Czy jest możliwość zmiany rodzaju funkcji spania na inny w meblu, który chcę kupić?

Każda kolekcja ma ściśle dedykowany zestaw komponentów oraz parametrów technicznych, które są dobrane tak, by zapewnić stabilność konstrukcji i bezproblemowe działanie dostępnych funkcji (takich jak np. funkcja spania). Ze względów konstrukcyjnych i technologicznych nie ma więc możliwości na zmianę rodzaju funkcji na inną.

Zauważyłem, że przypadkowo podczas przemeblowania pokoju, przetarła się w jednym miejscu skóra na boku mebla. Czy mogę kupić jakiś barwnik, który pozwoli na zatuszowanie tego przetarcia?

Tak – w Dziale Serwisu Gala Collezione możesz zamówić barwnik do skóry, który jest przeznaczony do retuszu drobnych przetarć mechanicznych. Barwnik ten można zastosować tylko na nieużytkowanych elementach (np. plecy, boczki) lub na drobnych przetarciach, ponieważ ze względu na brak dodatkowych zabezpieczeń, może ulec wytarciu. Barwniki możesz zamówić w kolorze skóry meblowej, znajdującej się w aktualnej ofercie Gala Collezione.

Czy istnieje możliwość rozłożenia mebla na elementy, by wnieść go do mieszkania po schodach z dwoma zakrętami?

Na czas przenoszenia mebla możesz zdemontować nóżki, nawet jeśli są zamontowane fabrycznie przez producenta. Samodzielny demontaż jakichkolwiek innych elementów mebla wiąże się jednak z utratą gwarancji i ryzykiem uszkodzenia.

Możliwe jest zlecenie częściowego demontażu i montażu mebla na czas wnoszenia go do mieszkania. Tego rodzaju zlecenie możesz złożyć w salonie sprzedaży, po wcześniejszej konsultacji możliwości wykonania takiej usługi w Dziale Serwisu Gala Collezione. Jeśli zlecenie zostanie przyjęte do realizacji, Dział Serwisu zdemontuje tylko te elementy, w przypadku których istnieje taka możliwość pod względem technologicznym.

Posiadam fotel obrotowy, ale niestety uszkodziła mi się jego podstawa. Czy można kupić ją u Państwa?

Tak – możesz zamówić nową podstawę do fotela w Dziale Serwisu Gala Collezione, o ile taki rodzaj podstawy jest dostępny w aktualnej ofercie.

Czy mogę zmienić układ elementów narożnika modułowego? Chcę go przestawić do innego pokoju i tam obecny układ się nie mieści.

Układ sofy lub narożnika konfigurowanego z elementów wybranego przez Ciebie systemu modułowego, ustalasz w momencie zakupu. Mebel jest produkowany w naszej Fabryce przy uwzględnieniu docelowej konfiguracji. Oznacza to, że po dostarczeniu mebla do Twojego domu wszystkie moduły powinny być zestawione ze sobą w pierwotnie skonfigurowanej kolejności – tej, którą określiłeś w salonie meblowym kupując sofę lub narożnik.

Nie zaleca się przestawiania i łączenia modułów w inny sposób, ponieważ może to powodować m.in. odchylenia linii siedzisk i innych elementów mebla. W efekcie mebel może wyglądać inaczej, niż pierwotnie. Wynika to ze względów konstrukcyjnych i technologicznych, a także jest związane z faktem, iż ostateczna kontrola jakości w naszej Fabryce dotyczy mebla w układzie, w jakim został zamówiony.

Chcę kupić sofę wypoczynkową z oferty Gala Collezione, ale nie mam pewności, czy będzie możliwość przeniesienia jej przez drzwi do pokoju. Proszę o potwierdzenie, czy mebel się zmieści.

Meble Gala Collezione są projektowane w taki sposób, by cały mebel lub poszczególne jego moduły zmieściły się w standardowym otworze drzwiowym o szerokości 80 cm. Przy wnoszeniu sofy do pomieszczenia należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko wymiar otworu drzwiowego, ale także zabudowa pomieszczenia, przez które chcemy przetransportować mebel, czyli na przykład znajdujące się za ościeżnicą zakręty, zabudowę meblową, słupy podtrzymujące strop i inne elementy konstrukcyjne.

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design