« Wróć do listy inspiracji

Stylowy kącik dla bibliofila

Fotel Lorien we wnętrzu stylizowanym przez Zoyka Home

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, możemy przeznaczyć na regał z książkami nawet całą ścianę. Będzie ona stanowić efektowne uzupełnienie i dekorację wnętrza, a nasze zbiory będą zawsze pod ręką. W idealnym kąciku do czytania powinien – obok ulubionych lektur – znaleźć się wygodny fotel lub sofa oraz odpowiednie oświetlenie – najlepiej punktowe. Bardzo ważny jest także dobór kolorów – dzięki stonowanej palecie barw zapobiegniemy męczeniu się oczu i ułatwimy sobie skupienie się na czytaniu.

W tym kąciku dla bibliofila połaczono białe, stylizowane meble z ciemnymi detalami. Przede wszystkim piękną, elegancką biblioteczkę ustawiono na tle ściany, której część pomalowano na czarno, a część wyłożono grafitową płytką imitującą cegłę.  Na szarej podłodze swoje miejsce znalazł grafitowy dywan. Wygodny fotel uszak „ubrano” w obicie w kolorze ciemnej oliwki i ustawiono przy nim czarną lampę podłogową, na złotym trójnogu. 

Marta Michalik, blogerka, stylistka, fotografka
ZoykaHome.pl

Staram się wybierać do wnętrz, które stylizuję piękne przedmioty i meble. Znam markę Gala Collezione od wielu lat i podoba mi się wzornictwo tych mebli. Wybrany do sesji fotel Lorien miał także piękny oliwkowy kolor. Fotografowanie i stylizowanie takiego wnętrza było czystą przyjemnością.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.