« Wróć do listy inspiracji

Szaro-różowy salon z cegłą w tle

Szaro różowy salon, z szarymi meblami i różową sofą Fiord marki Sweet Sit. W tle duże okno sięgające podłogi.

Otwarta przestrzeń dzienna pozwala pozyskać parę dodatkowych metrów kwadratowych, ale przede wszystkim daje poczucie wolnej, niczym nieograniczonej przestrzeni. Poza tym otwarta na salon kuchnia to bardzo modne teraz rozwiązanie. Urządzając salon z aneksem, pamiętaj by zabudowa kuchenna nie zdominowała całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – powinna doskonale się w nie wtopić.

W tym salonie naturalną granicą pomiędzy częścią kuchenną a strefą do wypoczynku dziennego jest ciekawie zaaranżowana wyspa. Zaaranżowano ją zestawiając wolnostojącą szafkę kuchenną z niewielkim stołem, uzyskując w ten sposób rodzaj funkcjonalnej przestrzeni jadalnej, w której szafka pełni rolę podręcznego baru. W kuchni króluje szarość, bowiem ten kolor zastosowano do wykończenia frontów mebli. W części jadalnej pojawia się pierwiastek kobiecy w postaci pudrowego różu, którym czaruje kompaktowa, pikowana sofa Fiord marki Sweet Sit. Zestawienie tego subtelnie wyglądającego mebla wypoczynkowego z biało-czerwoną cegłą, jaką wykończona jest ściana, daje bardzo ciekawy efekt. 

Zdjęcie Monika Sałak, projektant wnętrz
Monika Sałak, projektant wnętrz
MSprojekt

Projekt salonu z aneksem kuchennym w Olsztynie to idealny przykład połączenia ponadczasowych rozwiązań kolorystycznych z dodatkami w postaci tych niecodziennych. Szarość i cegła to tło dla robiących furorę na całym świecie akcentów miedzi i pastelowego różu. W tym przypadku wygodna i stylowa sofa nie tylko wprowadziła lekkość we wnętrzu, ale śmiało można powiedzieć, że stała się jego królową.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.