« Wróć do listy inspiracji

Marynistyczny salon inspirowany latem i plażą

Granatowa sofa Olbia marki Gala Collezione, w tle wiszą kolorowe obrazki, stoi niski stolik kawowy oraz leży bladoniebieski dywan

Marynistyczny styl doskonale oddaje morski klimat, sprzyjając relaksowi. Jak przywołać wakacyjne wspomnienia we własnym domu? Dobrym pomysłem na dodatki będą elementy wykonane z lin oraz detale z motywami granatowo-białych pasków i kotwic. O urokach lata z pewnością przypomną pamiątki przywiezione z nadmorskich miejscowości – bibeloty, modele okrętów, postarzane mapy, a także wszystko, co znajdziesz podczas spaceru brzegiem morza. Koniecznie zadbaj o zdjęcia lub ilustracje z plażą w tle.

Klimat marynistyczny może być w prowadzony do wnętrza na zasadzie tzw. total look-u. Można także sięgnąć po elementy, które pozwolą budować nawiązującą do niego atmosferę. A tę na pewno poczujesz, gdy postawisz na granat i niebieskości w różnych odcieniach. W tym salonie główną bohaterką i jednocześnie najmocniejszym akcentem kolorystycznym jest granatowa sofa Olbia. Pięknie komponują się z nią granatowe zasłony oraz siedziska białych krzeseł, a także efektowny, postarzany dywan ze wzorem w rozety.

Tomasz Pietrzak, architekt wnętrz
Pracownia projektowa Chatanowa

Zgrabna i niewielka sofa Olbia była perfekcyjnym rozwiązaniem dla niewielkiego salonu. Eleganckie granatowe obicie oraz modne geometryczne pikowania dodały przestrzeni designerskiego wyglądu. Motyw kolorystyczny powielono w dodatkach, zasłonach, czy na poduszkach.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.