« Wróć do listy inspiracji

Salon – elegancka wizytówka domu

Narożnik Plaza na wizualizacji wnętrza autorstwa Aliny Badory Pracownia Projektowania Wnętrz | Inspiracje Gala Collezione

Salon najczęściej pełni w domu również funkcję reprezentacyjną. W nim przyjmuje się gości, więc warto postarać się, by powitały ich piękne widoki od wejścia oraz z kluczowych miejsc wypoczynku – sof czy foteli. Na pewno dobre wrażenie zrobią długie osie widokowe i dobrze eksponowane dekoracje – przedmioty, którymi chcesz się pochwalić: obrazy, grafiki, rzeźby, powiększenia zdjęć własnego autorstwa.

Jeśli salon jest przestronny, można w jego centrum zaaranżować „wyspę” wypoczynkową, którą stworzy rozłożysty, wielosiedziskowy narożnik, duży puf stanowiący dodatkowe siedzisko oraz niska ława lub stolik kawowy. W tym salonie taka strefa została ustawiona naprzeciwko ściany, na której zamontowano telewizor, tworząc wygodną przestrzeń do wspólnego oglądania ulubionych filmów i seriali. Eleganckim tłem dla mebla w jasnopopielatym obiciu jest kominek wykończony płytami z ciemnoszarego betonu, oraz duże, drewniane drzwi szafy wnękowej, która z powodzeniem imituje ścianę. Ciekawy efekt uzyskano malując na czarno ścianę we wnęce, w której zamontowano poręczne półki na drobiazgi. 

Zdjęcie Alina Badora, architekt wnętrz
Alina Badora, architekt wnętrz
Alina Badora Pracownia Architektury Wnętrz

Mebel wypoczynkowy, który wybrała właścicielka, miał być wygodnym meblem do oglądania telewizji oraz do spotkań towarzyskich. Sofa modułowa Plaza była idealnym wyborem, ponieważ ma tzw. fotele telewizyjne. Mebel jest duży i można go łatwo dostosować do każdego pomieszczenia.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.