« Wróć do listy inspiracji

Pomysł na miejsce pod schodami

Narożnik Belluno na wizualizacji autorstwa pracowni projektowej Chatanowa | Inspiracje Gala Collezione

Wystarczy odrobina inwencji, aby niewykorzystane miejsce pod schodami zmienić w praktyczny kącik. W zależności od potrzeb domowników może tam powstać schowek na rzadko używane sprzęty, biblioteczka lub – jeśli dysponujemy większą przestrzenią – luksusowe miejsce wypoczynku. Aby zachować harmonię – postawmy na konsekwencję w doborze materiałów wykończeniowych i kolorów.

W tym domu przestronnej przestrzeni pod schodami zdecydowano się nadać typowo wypoczynkowego charakteru, ustawiając w niej duży, wygodny narożnik Belluno o mocnej i zdecydowanej bryle. Ciemno szary kolor obicia harmonijnie komponuje się z odcieniem ścian, jakie stanowią tło mebla. Szarość i architektoniczny beton nawiązują tutaj wprost do stylu industrialnego, którego surowość łagodzi ciepłe wybarwienie drewna, z jakiego wykonana jest podłoga, elementy stolika kawowego na praktycznych kółkach oraz schody wspornikowe, montowane bezpośrednio do ściany. Minimalistyczne schody przyciągają wzrok swoją niezwykle lekką konstrukcją. Poszczególne stopnie wyglądają jakby unosiły się w powietrzu, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jeszcze bardziej przestronne i ultranowoczesne.

Tomasz Pietrzak, architekt wnętrz
Pracownia projektowa Chatanowa

Narożniki cieszą się ogromnym uznaniem ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dopasowania do nawet niewielkiego wnętrza. W tym salonie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego wielkość narożnika była dobrze przemyślana. Udało się nim zagospodarować miejsce pod schodami, tworząc bardzo stylową i nowoczesną przestrzeń.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.