« Wróć do listy inspiracji

Jasny salon emanujący elegancją i spokojem

Fotel Voss i narożnik Fiorino na wizualizacji autorstwa pracowni projektowej Smolik i Wiatrowska, architektura wnętrz | Inspiracje Gala Collezione

Jak stworzyć salon emanujący spokojem i elegancją? Stawiając na kompozycję kolorów w stonowanych odcieniach oraz wprowadzając do wnętrza miękkość i subtelność, jaką można osiągnąć dzięki zaoblonym liniom, roślinom doniczkowym i naturalnym, przyjemnym w dotyku tekstyliom.

Jasne przestrzenie świetnie wypełnią meble wypoczynkowe w zróżnicowanych barwach: bieli, popielu i stylowym granacie w odcieniu denim. Kontrastowe zestawienie nie powinno być jednak agresywne, lecz pełne harmonii i spokoju, tak jak w tym wnętrzu. Lekko „sprany” odcień granatu pojawia się w postaci obicia wygodnego fotela, poduszek ozdobnych na narożniku oraz elementów wzoru dekoracyjnej tapety, którą zastosowano tylko na jednym fragmencie ściany, osiągając niezwykle ciekawy efekt. Zasłony z lejącej, pięknie układającej się tkaniny, modne pikowania na meblach wypoczynkowych, donice z zielonymi roślinami oraz podłoga i fronty mebli w aneksie kuchennym w jasnym wybarwieniu, to dodatkowy element budujący przytulną atmosferę. 

Zdjęcie Aleksandra Smolik i Paulina Wiatrowska, architektki wnętrz
Aleksandra Smolik i Paulina Wiatrowska, architektki wnętrz
Smolik i Wiatrowska, architektura wnętrz

Tapicerowane meble Gala Collezione są nie tylko praktyczne w użytkowaniu, ale także niezwykle efektowne. Podoba nam się ich bogata kolorystyka z możliwością dopasowania koloru mebla do całości projektu.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.