« Wróć do listy inspiracji

Jak urządzić loft pełen ciepła i przytulności?

Narożnik Vasto na wizualizacji autorstwa Marty Zolnik z pracowni projektowej Zolnik

Loftowy styl wciąż ma się dobrze i nic nie zapowiada, żeby nowe trendy miały to zmienić. Jeśli lubisz nawiązania do aranżacji zapoczątkowanych przez artystyczne bohemy i chcesz przenieść ten wystrój do swojego domu, postaw na cegłę na ścianie, meble do przechowywania z drewna i metalu, a całość – żeby nie było zbyt surowo – ociepl sofą w wyrazistym kolorze i miłym w dotyku materiale obiciowym.

Czerwona cegła rozbiórkowa na ścianie stanowi oryginalne tło dla industrialnego regału na książki i bibeloty, wprowadzając do tego wnętrza nutę surowości. Postindustrialne klimaty podkreśla także design lamp sufitowych oraz okrągłe stoliki kawowe na metalowych, czarnych nogach. Biała szafa wnękowa wprowadza „oddech” i rozjaśnia tę część salonu, która jest otwarta na przedpokój i korytarz. By dodatkowo podkreślić loftowy klimat w tej strefie, zaproponowano grafitowe drzwi z ościeżnicami w tym samym kolorze oraz pomalowano jedną ze ścian na granatowo.

Zdjęcie Marta Zolnik, projektant wnętrz
Marta Zolnik, projektant wnętrz
Zolnik Pracownia

Narożnik Vasto idealnie spełnił wszystkie wymagania klienta – łączy w sobie funkcjonalność (posiada funkcję spania), wygodę oraz dobre wzornictwo. Świetnie uzupełnił aranżację – jego forma harmonijnie współgra z wystrojem i mimo mocnego koloru, nie przytłacza wnętrza. Ciekawe podłokietniki z możliwością regulacji odchylenia są nie tylko praktyczne ale nadają całej bryle lekkości.
Szeroka gama tkanin pozwoliła nam wybrać idealny odcień.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.