« Wróć do listy inspiracji

Modne, loftowe przeszklenia

Sofa Fiord marki Sweet Sit na wizualizacji autorstwa Katarzyny Samoń z biura projektowego Fajna Chata

Sypialnia oddzielona od części dziennej szklaną ścianą to ciekawy patent na wpuszczenie większej ilości światła do intymnej części mieszkania i wyznaczenie w domu odrębnej, niezależnej strefy. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład w kawalerce czy niewielkim mieszkaniu, w którym liczą się dobre pomysły na efektywne zaaranżowanie dostępnej przestrzeni. Gdy pokój ma pełnić zarówno rolę salonu, jak też gwarantować dobry, nocny wypoczynek, warto odseparować łóżko tak, by mieć dzięki temu większy komfort i poczucie swobody. Ścianę taką można przesłonić odsuwanymi na dzień zasłonami, które prócz swojej oczywistej roli dodadzą także dodatkową nutę przytulności.

Jeśli marzy Ci się takie rozwiązanie w swoim „M”, możesz zdecydować się na gładką taflę szkła lub loftową konstrukcję ze szprosami. Surowy wygląd szklanej ściany z metalowymi profilami złagodzą meble o miękkiej linii, takie jak na przykład pikowana sofa w odcieniu pudrowego różu czy okrągły drewniany stolik. 

Katarzyna Samoń, architekt wnętrz
Fajna Chata

Marzeniem mojej inwestorki, a zarazem punktem wyjściowym podczas projektowania tej niewielkiej kawalerki, była kanapa w odcieniach różu. Sofa Fiord swoim stylem, lekkością oraz formą idealnie wpasowała się w lekko loftową stylistykę wnętrza tworząc przytulną przestrzeń do relaksu.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.