« Wróć do listy inspiracji

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Narożnik Massimo na wizualizacji autorstwa Joanny Nowak - Wicherskiej z biura projektowego Przytulne Wnętrze

Szukasz kolorystyki do swojego klasycznego wnętrza? Nie wiesz jakie barwy najlepiej odnajdą się w towarzystwie ciemnego drewna? Postaw na kontrastowe meble wypoczynkowe w jasnym obiciu. Nie tylko powiększą wnętrze, ale sprawią, że nabierze klasy i szyku.

Wnętrza w stylu klasycznym są nieprzemijającym kanonem wnętrzarskiej mody. Pozostają ponadczasowe bez względu na upływ czasu. Ich podstawową cechą jest równowaga aranżacji w każdym aspekcie. Styl ten stawia na naturalne drewno, które jest podstawowym materiałem wykorzystywanym do wykonania mebli, jak i innych detali. Do tego dodać należy subtelne dodatki z tzw. wyższej półki, jednak unikając nadmiaru i zagracania przestrzeni. Ma być elegancko i stylowo, a taki efekt można uzyskać m.in. stawiając na minimalizm i wyważenie wszelkich elementów stylizacji salonu. 

Jolanta Nowak- Wicherska, projektant wnętrz
Przytulne Wnętrze

Głównym meblem, który był dobrany dla tego wnętrza, był narożnik Massimo. Klientom zależało na skórzanym meblu dobrej jakości i przestrzeni do odpoczynku dla domowników, jak i w przypadku dość regularnych przyjazdów synów z rodzinami. W efekcie musiałam wygodnie rozmieścić w jednej strefie około 10 osób. Dwójka dzieci uwielbia pufy, więc taka dla nich stoi. Na co dzień na pufę będą wpuszczane również psy, żeby nie niszczyły samego narożnika. Większość dorosłych dostanie bardzo wygodny mebel z oparciem, pan domu zaś będzie okupował jedyny fotel, który został wybrany tak, by pasował i do narożnika i do krzeseł w jadalni (jest połączona z salonem, wydzielają ją krótkie ścianki po bokach.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.