« Wróć do listy inspiracji

Nowoczesne retro

Sofa Olaf na wizualizacji autorstwa Daniela Niewiadomskiego L42 Architektura

Szarość we wnętrzach to jeden z najprostszych sposobów na elegancką aranżację. Dzięki bogactwu jej odcieni, możliwej do przemycenia w różnych elementach wystroju takich jak: kanapy, poduszki, dywany i inne dodatki, dodaje pokojowi głębi i stylu. Jeśli boisz się, że szary zdominuje wystrój, zawsze możesz zestawić ten kolor z innymi barwami. Możliwości kompozycyjnych jest bardzo dużo. Mogą być to zarówno delikatne i subtelne pastele, nasycone i pełne energii barwy, takie jak czerwień, szmaragd, granat czy słoneczny żółty, a także klasyczna czerń czy biel.

Mniejsze pokoje stawiają nieco większe wyzwanie w zakresie ich aranżacji. Na niewielkiej powierzchni trzeba bowiem funkcjonalnie rozmieścić elementy wyposażenia w taki sposób, by dawały komfort codziennego funkcjonowania. W tym przypadku postawiono na meble, które optycznie pozwalają dodać pokojowi przestrzeni. Dużą, białą szafę ubraniową zabudowaną aż do sufitu postawiono na tle granatowej ściany, uzyskując bardzo ciekawy efekt wizualny. Lekkie w konstrukcji biurko i krzesło oraz sofa w stylu retro z drewnianymi bokami, dopełniają całości. Znalazło się tutaj także miejsce na rośliny doniczkowe w doniczkach, które wprowadzają ożywczy, kolorystyczny akcent do wnętrza.

Daniel Niewiadomski, architekt wnętrz
L42 Architektura

Znam markę Sweet Sit i wiem, że te meble są bardzo wysokiej jakości. Dobrze sprawdzają się zarówno w mniejszych jak i większych pomieszczeniach. Spodobał mi się retro design tej sofy.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.