« Wróć do listy inspiracji

Męski salon w stylu glamour

System modułowy Plaza na wizualizacji autorstwa Aliny Badory, architekta wnętrz

Styl glamour niesłusznie kojarzy się przede wszystkim z kobiecymi wnętrzami. Taką aranżację z powodzeniem można zaproponować także do salonu dla młodego mężczyzny. Najważniejszy jest trafny dobór materiałów wykończeniowych i dodatków, które – z jednej strony – pasować będą do oczekiwań gospodarza, a z drugiej – podkreślą zarówno elegancki blichtr i luksus, jak też zaznaczą zdecydowany, mocny, męski charakter wnętrza. Ciemna zieleń tkaniny, jaką obite są meble wypoczynkowe, współgra z ciemnymi tonacjami zaproponowanymi dla pozostałych elementów aranżacji – antracytowymi zasłonami, czarnymi meblami, czarną ścianą za telewizorem oraz ciemnym drewnem, jakie stanowi tło dla półek na książki, rozmieszczonych po obu stronach odbiornika TV. 

Sufitowe lampy w kształcie złotych pierścieni są tutaj „wisienką na torcie”, która domyka aranżację. Okrągły kształt koresponduje z okrągłymi stolikami kawowymi, ustawionymi pomiędzy sofą i narożnikiem. Są najważniejszym elementem dekoracyjnym, który na pewno pozostanie zauważony i doceniony. 

Zdjęcie Alina Badora, architekt wnętrz
Alina Badora, architekt wnętrz
Alina Badora Pracownia Architektury Wnętrz

Właścicielowi tego mieszkania zależało na tym, by mieć do dyspozycji dużą, funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową, w której wygodnie będzie mógł organizować party z przyjaciółmi. W tej roli doskonale sprawdzi się zestaw skonfigurowany z elementów systemu modułowego Plaza marki Gala Collezione. Zaproponowałam małą sofę o nietypowym kształcie oraz narożnik, które ustawione w centralnym miejscu pomieszczenia dają możliwość wspólnego spędzania wieczorów w ulubionym towarzystwie przyjaciół i rodziny. 


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.