« Wróć do listy inspiracji

Kawalerka z ceglaną ścianą

Sofa Sora na wizualizacji autorstwa Marty Potorskiej, architekta wnętrz | Inspiracje Gala Collezione

Najbardziej praktycznym i funkcjonalnym meblem w niewielkiej przestrzeni tego pokoju jest sofa z możliwością rozłożenia jej do funkcji spania. Pomieszczenie to w dzień służy do relaksu, odpoczynku i oglądania telewizji, a w nocy przeistacza się w sypialnię. Ze względu na dwufunkcyjny charakter wnętrza ważne jest, by dobrany do niego mebel był wygodny, miał cichy i szybki system rozkładania oraz wyglądał elegancko i estetycznie.

Ściana z surowej cegły to pomysł na to, by wprowadzić do wnętrza styl retro, rustykalny lub loftowy. Aranżacje stworzone przy zastosowaniu tego materiału wykończeniowego, szczególnie w kolorze czerwonym lub ochry, przywodzą na myśl stare kamienice z ich wysoko sklepionymi piwnicami, pofabryczne budynki lub zabytkowe mury historycznych budowli. By ceglany motyw nie zdominował przestrzeni i jej optycznie nie zmniejszył, warto zastosować go tylko na fragmencie ścian i tak jak w tym przypadku – połączyć go z jasnym kolorem, np. bielą lub popielatym. To pozwoli na utrzymanie odpowiednich proporcji wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem, które zastosowano w tym pokoju, jest zamontowanie blatu na całej długości ściany z oknem. W ten sposób powstała wygodna półka, która może pełnić także rolę biurka lub blatu roboczego o bardzo dużej powierzchni, co przy da się na przykład podczas pracy w domu w czasie pandemii.

Zdjęcie Marta Potorska, architekt wnętrz
Marta Potorska, architekt wnętrz
Reforma Domu

Nietrudno dostać teraz ładny design za niską cenę, ale niestety dzieje się to kosztem jakości i po roku okazuje się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Produkty Gala Collezione są bardzo dobre jakościowo i wyglądają niezmiennie dobrze przez lata użytkowania, dlatego właśnie mają moją rekomendację.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.