« Wróć do listy inspiracji

Salon w stylu Hampton

Sofa Olbia na wizualizacji autorstwa Izabeli Widomskiej, architekta wnętrz | Inspiracje Gala Collezione

Styl Hamptons w aranżacji wnętrz został ukształtowany w wakacyjnych domach nowojorskich elit. Luksus jest tu jednak bardziej dyskretny. Wnętrza w tym stylu charakteryzuje eklektyzm i wzajemne przenikanie się kontrastów – wakacyjny luz i wielkomiejski szyk, urok domku na plaży i splendor luksusowych wnętrz drapaczy chmur, sielskość i dostojność, elegancja i prostota, wizualna lekkość stojąca w opozycji do ekstrawagancji stylu glamour.

W tym salonie dominują odcienie niebieskiego w różnych tonacjach – głęboki granat na obiciu dwóch sof tworzących przytulny zestaw wypoczynkowy oraz „sprany” niebieski zastosowany na jednej ze ścian. Barwy te zestawione zostały w bardzo efektowny sposób z pomarańczowymi poduszkami dekoracyjnymi. Niewielka, kwadratowa biała ława ława kawowa ustawiona została w centrum przed meblami, a pomiędzy nimi – niewielki, utrzymany w tym samym stylu biały stolik kawowy. Komoda w stylu vintage, stylizowany żyrandol oraz szeroka listwa sufitowa, nawiązująca do retro-stylistyki, połączona została ze sztuką nowoczesną w postaci abstrakcjonistycznego obrazu. 

Zdjęcie Izabela Widomska, architekt wnętrz
Izabela Widomska, architekt wnętrz
Izabela Widomska

Styl sofy Olbia doskonale wpasowały się w nowoczesne wnętrze z elementami klasyki. Solidne, lekko wyoblone kształty sofy, z podłokietnikami zwężającymi się ku dołowi oraz granatową tapicerką spełniły oczekiwania moich klientów o wygodnych i dopasowanych do wnętrza meblach. Sofa w dwóch dostępnych rozmiarach -2 i 3 osobowa – dała możliwość zakomponowania wygodnego aneksu wypoczynkowego by wraz z kominkiem, ścianą biblioteczną oraz częścią jadalnianą spełnić marzenie o idealnym salonie.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.