« Wróć do listy inspiracji

Granat i złoto – duet idealny

Sofa Voss na wizualizacji wnętrza Agnieszki Rękas Pure & Glam | Inspiracje Gala Collezione

Wyważony, dystyngowany, o chłodnym obliczu – taki jest właśnie kolor granatowy. Niektórym może wydawać się przez to zbyt neutralny, dlatego warto pamiętać, że barwa ta ze wszech miar uwielbia towarzystwo. Zestawienie granatu z elementami złota, np. na nogach stolika, uchwytach czy oprawach lamp sprawia, że salon nabierze intrygującego, bardzo eleganckiego stylu.

Granat przepięknie komponuje się z bielą oraz rozbielonymi odcieniami koloru niebieskiego. W tym wnętrzu postawiono właśnie na takie połączenie. Granatowa tapeta z efektownym wzorem stanowi ciekawe tło dla pikowanej sofy z uszami w obiciu z szaroniebieskiej, welwetowej tkaniny. Granatowo-szary melanżowy dywan wydziela granicę strefy wypoczynkowej, wizualnie oddzielając ją od pozostałej części pomieszczenia, w której znajduje się aneks kuchenny zaaranżowany w bieli oraz część jadalna z duża szafą w kolorze granatowym. Detale w kolorze złotym zostały konsekwentnie zastosowane w całym salonie.

Zdjęcie Agnieszka Rękas, architekt wnętrz
Agnieszka Rękas, architekt wnętrz
Pure & Glam

Użyłam w tym projekcie sofy Voss, ponieważ łączy w sobie skandynawską świeżość z elegancją glamour. Wygląda przy tym lekko i nowocześnie, świetnie buduje proporcje wnętrza. Z powodzeniem sprawdzi się także w małych przestrzeniach.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.