« Wróć do listy inspiracji

Wszystko jasne

Fotel Neo na wizualizacji autorstwa biura projektowego Niebanalne Wnętrze | Inspiracje Gala Collezione

Jasne meble, biała zabudowa i elementy drewna to inspiracja do każdego salonu, niezależnie od jego wielkości. Jasne wnętrza nie musza już nosić znamion sterylności. Wystarczy zadbać o dodatki bliskie naturze, takie jak rośliny czy grafiki z motywami botanicznymi, by wydobyć z wnętrza wszystko co najlepsze. Wnętrze utrzymane w takiej kolorystyce – w zależności od dodatków, może ewoluować ze stylistyki skandynawskiej, przez natural, aż po glamour. Wszystko zależy od tego, jaki klimat chcesz uzyskać oraz jakie elementy aranżacji chcesz wyeksponować.

Przede wszystkim jasne barwy pozwalają na wprowadzenie do wnętrza optycznej przestrzeni. W tym przypadku efekt spotęgowany jest dodatkowo przez lustra, które zastosowano do wykończenia drzwi przesuwnych dużej szafy wnękowej. W sprytny sposób zaaranżowana została tutaj przestrzeń do pracy i nauki, którą łatwo można zasłonić. Budujące przytulność dodatki, takie jak pledy, pikowane poduchy czy puszysty dywan, zestawione zostały z detalami nawiązującymi do natury – na ścianie wiszą grafiki w subtelnych, pastelowych barwach i jasnych ramkach, a kącie stoi okazały kwiat doniczkowy. Dzięki swojej intensywnej zieleni staje się najmocniejszym akcentem kolorystycznym w salonie. 

Monika Woźniak-Kołodzińska, architekt wnętrz
Pracownia Projektowa Niebanalne Wnętrze

Meble Gala Collezione pojawiają się w moich projektach cyklicznie. Cenię sobie wzornictwo tej polskiej marki. Spodobała mi się kubiczna forma fotel Neo II i uznałam, że świetnie wpisze się w projekt tego salonu.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.