« Wróć do listy inspiracji

W krainie bieli

Narożnik Serena na wizualizacji autorstwa Izabeli Sikory Sikorka Studio Pracownia Projektowania Wnętrz | Inspiracje Gala Collezione

Złoto jako trend w aranżacji wnętrz co jakiś czas przemija i powraca, a jego postrzeganie jest bardzo różne. W zależności od „towarzystwa”, w jakim występuje i od doboru proporcji, może tworzyć atmosferę prestiżu, ekstrawagancji, subtelnego luksusu lub kiczu. Warto więc dozować złoto rozważnie, dostosowując ilość złoceń i złotych detali do efektu, jaki chce się osiągnąć. Najważniejsze, by nie przedobrzyć – no chyba że przesycenie tym kruszcem ma być celowe i powstać ma wnętrze zaskakujące barokowym przepychem. 

Koncepcja tego salonu oparta została na zachowaniu harmonii i wykorzystaniu złotych zdobień jako elementu, który ma rozświetlać całość i dodać jej subtelnego blasku. Złocone przedmioty mają proste, ascetyczne formy, które równoważą błyszczą, metaliczną powierzchnię. Tłem dla złota jest biel czyli najbardziej neutralna baza, która pozwala podkreślić jego szlachetny rodowód oraz zdecydowaną, jednak nie narzucającą się obecność. Biały narożnik, białe ściany z delikatnymi sztukateriami kojarzącymi się z wnętrzami w stylu francuskim, marmurowa okładzina na ścianie z telewizorem i podłoga z jasnego drewna budują skojarzenia z przepięknymi, zimowymi krajobrazami dalekiej Północy. 

Izabela Sikorska, architekt wnętrz
Sikorka Studio Pracownia Projektowania Wnętrz

Założeniem projektu było stworzenie jasnego, przestronnego salonu z częścią jadalnianą, przystosowanego do odwiedzin licznej rodziny. W tym przypadku doskonale sprawdził się system modułowy Serena w jasnym odcieniu Velvet 2927. Dzięki zastosowaniu ponadczasowego marmuru w postaci kafli i blatów oraz złotych elementów, udało się stworzyć eleganckie wnętrze z nutą stylu glamour. Sztukateria na ścianach wprowadziła odrobinę klasyki, natomiast drewniana podłoga i brązowe oraz beżowe dodatki ociepliły aranżacje.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.