« Wróć do listy inspiracji

Fotel uszak – król salonu w stylu skandynawskim

Fotel Fido we wnętrzu influencerki Home_m_ | Inspiracje Gala Collezione

Fotel z uszami to bardzo popularny model domowego siedziska. Polacy pokochali go za elegancki wygląd i atmosferę przytulności, jaką wprowadza do pomieszczenia. Ubrany w miękką, przyjemną w dotyku tkaninę, stanie się piękną ozdobą każdego salonu. Mimo, że fotel uszak kojarzy się ze stylem angielskim, może z sukcesem uzupełniać aranżacje bardzo odległe od takiej stylistyki. Pięknie prezentować się będzie w pełnym połysku i blichtru otoczeniu pod znakiem glamour. Równie efektownie dopełni salon nawiązujący do chłodnej Skandynawii, wakacyjnego new hamptons czy sielskiego cottage. 

Nowoczesne uszaki nie przypominają już swojego starodawnego poprzednika, bo kształtem dostosowane są do dzisiejszych czasów oraz trendów. W tym salonie utrzymanym w monokolorze, uszaty fotel pełni funkcję kącika czytelniczego, zlokalizowanego pomiędzy strefą jadalną a strefą wypoczynkową. Jego jasne, drewniane nóżki spójnie korespondują z innymi elementami z naturalnego drewna – blatem stolika kawowego, nogami krzeseł jadalnianych czy podstawą lampy podłogowej. Całość utrzymana jest w lekkiej, jasnej kolorystyce, której dominantą jest biel oraz różne odcienie popielatego. Mimo chłodnej palety barw, wnętrze jest pełne przytulne i pełne dobrej, pozytywnej energii.

Marta Andrzejak, influencerka
home_m_

Lubię relaksować się w tym fotelu z kubkiem herbaty. Naprawdę można w nim wypocząć. Jak już się w nim usiądzie, to nie chce się wstać.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.