« Wróć do listy inspiracji

Eklektyzm w dobrym stylu

Sofa Genova i fotel Zing na wizualizacji autorstwa Katarzyny Olszewskiej z Mija Design | Inspiracje Gala Collezione

Umiejętne łączenie wzorów i kolorów we wnętrzu sprawia, że nabiera ono unikalnego stylu i zyskuje na atrakcyjności. W stylu eklektycznym w zasadzie wszystko jest możliwe. Czasem wiąże się z ryzykownymi połączeniami, ale jeśli nie zapomnisz o spójności wizualnej poszczególnych elementów – masz szansę stworzyć oryginalną i niepowtarzalną przestrzeń.

Styl eklektyczny zakłada łączenie różnych konwencji, które pozornie do siebie nie pasują lub reprezentują odmienne trendy. Połączenie to jednak musi być spójne stylistycznie i aranżacyjnie, by uniknąć tworzenia wrażenia chaosu. Najważniejsze jest wyczucie. Dzięki temu powstanie efektowny, kontrolowany „miszmasz”, który przyciągać będzie wzrok dynamizmem i drzemiącą w nim energią. Minimalizm i glamour, klasyka, etno czy stylizowane elementy, zmiksowane ze sobą w przemyślany sposób, to klucz do aranżacji odważnej, o zdecydowanym charakterze. 

Zdjęcie Katarzyna Olszewska, projektant wnętrz
Katarzyna Olszewska, projektant wnętrz
Mija Design

Gala Collezione to marka, z którą pierwszy raz miałam styczność jako 20 letnia studentka pracująca w salonie meblowym. Do dziś pamiętam początki tej firmy, która stawiała wtedy pierwsze kroki w świecie designu, a jej standardowe bryły mebli tapicerowanych niczym specjalnym poza wygodą i elegancja się nie wyróżniały. Po 13 latach bez chwili zastanowienia mogę powiedzieć, że jest to prężnie rozwijająca się marka, która łączy ze sobą awangardowy i nowoczesny design z wysoką jakością swoich produktów. Jako projektant wnętrz szczególną uwagę zwracam na funkcjonalność, wygodę, jakość oraz wygląd. Każdą z tych cech bez większego problemu odnajdę w ofercie mebli marki Gala Collezione.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.