« Wróć do listy inspiracji

Przestrzeń do relaksu z industrialnymi detalami

Sofa Forli na wizualizacji przygotowanej przez biuro projektowe Arch/tecture | Gala Collezione Inspiruje

Detale dekoracyjne o industrialnym charakterze cieszą się od pewnego czasu dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają stworzyć przestrzeń dynamiczną, przełamującą utarte konwencje. Z powodzeniem elementy poprzemysłowe łączyć można z bardziej klasycznymi, tworząc w ten sposób atrakcyjną, nowoczesną przestrzeń. W tym salonie zestawiono ze sobą materiały i faktury w nieoczywisty, a zarazem bardzo atrakcyjny sposób. Jest tu industrialnie, ale jednocześnie przytulnie i domowo.

Surowość wprowadzana przez czerwoną cegłę, szarości kojarzące się z architektonicznym betonem, industrialną lampę czy regał oraz stolik na metalowej, czarnej ramie, umiejętnie tonowana jest przez dużą ilość ocieplającego atmosferę drewna o naturalnym wybarwieniu. Charakterystyczne dla poprzemysłowego luksusu horyzontalne linie, harmonijnie połączone są z elementami lekko zaoblonymi – w roli przeciwwagi występuje tutaj „uszata” szara sofa oraz krzesła o kubełkowym kształcie.  Granatowa ściana, z którą pięknie korespondują krzesła, dodaje całości szyku i elegancji.

Artur Brzuchacz, projektant wnętrz
Arch/tecture

W tym wnętrzu udało się połączyć kilka funkcji, a przede wszystkim wydzielić komfortową część wypoczynkową z 3-osobową sofą Forli, w której formie inwestorzy zakochali się od samego początku. Okrągły stół z możliwością rozkładania to idealne miejsce do przyjmowania gości i wspólnego celebrowania. Co ciekawe, w tej przestrzeni zastałem granatową ścianę z boniowaniami, do której dopasowałem wyrazistą licówkę cegły, lekko industrialny żyrandol i półkę na kolekcję roślin (a w niej kilka naprawdę pokaźnych okazów!).

Na uwagę zasługuje również zabieg powiększający optycznie przestrzeń – wąskie, wysokie lustro pomiędzy sofą, a regałem, separujące poszczególne strefy wnętrza.


Produkty użyte w tej inspiracji

Obejrzyj meble Gala Collezione w najbliższym salonie

Obejrzyj meble Gala Collezione
w najbliższym salonie meblowym

Zobacz listę salonów
Poszukujesz inspiracji i fachowych porad?

Poszukujesz inspiracji
i fachowych porad?

Sprawdź nasz blog

.