Z Jackiem Szawiołą rozmawiamy o tym, co jest dla niego ważne w aranżacji wnętrza

« Wróć do listy artykułów

29 października 2019

Jacek Szawioła to osoba pewna siebie i swoich umiejętności. A te sprawiają, że jest niesamowicie zdolnym stylistą fryzur gwiazd, celebrytów i polityków. Jego dobry smak, znajomość trendów i poczucie estetyki sprawiają, że każdy „kopciuszek” dzięki niemu przemienia się w prawdziwą królową! Sam zmienia się praktycznie co kwartał.

Jest barwną postacią, którą Polacy pokochali za niecodzienne czarne poczucie humoru, wybaczając mu uszczypliwości i nieco trudny charakter, jaki ujawnił siedząc na kanapie komentatora telewizyjnej ramówki w popularnym programie „Gogglebox. Przed telewizorem”. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z tym wyjątkowo zabawnym złośliwcem. Dowiesz się, jak wygląda jego mieszkanie i co, poza wygodną sofą Veneto marki Sweet Sit, wyprodukowaną przez Gala Collezione, jest dla niego najważniejsze w aranżacji wnętrza, w którym mieszka na co dzień.

Jacek Szawioła z GoggleBox wybrał narożnik Veneto marki Sweet Sit do swojego salonu

Jacek Szawioła znany z programu telewizyjnego GoggleBox, ceni we wnętrzach swobodę i łączenie stylów

Gala Collezione: Podobno dom i jego wystrój zdradzają charakter właściciela. Co Twoje mieszkanie mówi o Tobie?
Jacek Szawioła: Prawdopodobnie to, że lubię sztukę. Najbardziej w swoim mieszkaniu lubię czuć się sobą – czasem facetem w dresie, czasem mężczyzną w fajnej marynarce, a czasem prawdziwą divą na welurowej, żółto-złotej kanapie!

GC: Jaką sofę wybrać, by być na czasie? Skąd pomysł na tak oryginalny kolor sofy wyprodukowanej przez Gala Collezione w Twoim domu?
JS: Sofę wybiera się na lata. Zależało mi na modelu, na którym po prostu dobrze się siedzi i jest wygodnie w każdej pozycji. Chciałem, by kanapa była w obiciu, które sprawi, że będę wyglądał lepiej (śmiech). Nie ukrywam, że odnajduję bardziej w towarzystwie ciepłych kolorów, stąd decyzja o żółto-złotym narożniku.

Żółto-złoty narożnik w mieszkaniu Jacka Szawioły

Welurowe obicie narożnika Veneto (Sweet Sit) pięknie podkreśla głębię tego ciepłego koloru i podkreśla jego przytulność

GC: Którą część domu lubisz najbardziej i dlaczego?
JS: Szczególnie cenię sobie łazienkę, bo to tu znajdują się moje wszystkie kosmetyki i wanna, w której zazwyczaj pluskam się po całym dniu. To jedyne miejsce w domu, do którego nie dochodzą żadne dźwięki.

GC: W Twoim domu jest sporo grafik i zdjęć. Czy sztuka odgrywa ważną rolę w Twoim życiu?
JS: Tak, ogromną, bo sztuka nie jest od tego żeby była ładna albo brzydka, tylko od tego żeby budziła emocje i zmuszała do myślenia. W swoim domu najbardziej lubię kubek zaprojektowany przez Karima Rashida. Pięknie komponuje się ze wszystkimi obrazami i meblami… Dobry design jest zawsze na miejscu.

GC: Jaka kolorystyka dominuje w Twoim mieszkaniu?
JS: Ściany są białe i czarne, reszta to pełna swoboda i eklektyzm.

GC: Gdybyś mógł całkowicie popuścić wodze wyobraźni, jak wyglądałby Twój wymarzony dom?
JS: Hmmm… To byłoby jakieś 300 metrów na odludziu i dwie alpaki na trawniku, a tak całkiem na serio mój wymarzony dom jest tam, gdzie czuję się szczęśliwy….

« Wróć do listy artykułów

.