Urządzasz salon? Sprawdź, jak dobrać mebel idealnie pasujący do Twoich potrzeb

« Wróć do listy artykułów

10 czerwca 2016

Mieszkania bywają różne – mniejsze lub większe, lepiej lub gorzej rozplanowane, mają bardziej lub mniej ustawne pokoje o regularnych lub bardziej nietypowych kształtach. Kupując mieszkanie często nie mamy wpływu na układ i kształt pokojów, ale na pewno właściwy dobór mebli pomoże zaaranżować je w sposób funkcjonalny i użytkowy. Wybierając meble do salonu warto zastanowić się, jaki charakter będą pełnić i w jaki sposób będą użytkowane. W przypadku nietypowych kształtów lub rozmiarów pokoju, doskonałym, praktycznym i elastycznym rozwiązaniem – alternatywnym do sof i narożników dostępnych w gotowych konfiguracjach – będą meble modułowe.

System modułowy Domo (który od czerwca 2016 r. dostępny jest w salonach meblowych dystrybuujących meble marki Gala Collezione) pozwoli Ci na konfigurację wymarzonej sofy lub narożnika zgodnie z Twoimi potrzebami, dostosowanego wymiarami do wielkości pomieszczenia. Zestawiając ze sobą dowolnie elementy systemu, możesz w rezultacie uzyskać na przykład kompaktową sofę, mniejszy narożnik rozkładany do spania lub duży, rodzinny mebel w kształcie litery U, wzbogacony o dodatkowe elementy. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni oraz trybu życia i oczekiwań Twoich i Twojej rodziny.

Jak dobrać sofę do swoich potrzeb? | Inspiracje Gala Collezione

Jeśli potrzebujesz mebla o niestandardowych wymiarach lub funkcjach, zdecyduj się na jeden z systemów modułowych Gala Collezione, takich jak na przykład system Domo

Potrzebujesz dodatkowego miejsca do przenocowania niespodziewanych gości? Możesz wyposażyć mebel o wygodną do rozkładania funkcję spania. Nie masz gdzie przechować kołdry, koca i poduszek, które używasz okazjonalnie? Wybierz moduł ze skrzynką na pościel. Chcesz wygodnie odpocząć w pozycji półleżącej? Uzupełnij narożnik o fotel z funkcją relaksu, dzięki której za pomocą sensorów elektrycznych możesz płynnie rozłożyć oparcie, siedzisko i podnóżek. I to bez wstawania z mebla. Chcesz mieć pod ręką potrzebne przedmioty, takie jak piloty, ulubioną książkę lub okulary? A może potrzebujesz wygodnego, dyskretnego schowka na kieliszki i inne drobiazgi? Zdecyduj się na dodanie do układu poręcznego barku z wysuwaną szufladą oraz drewnianym blatem, który z powodzeniem może służyć jako mały stolik. Możesz na niego na przykład odstawić kubek z herbatą, odłożyć książkę czy postawić laptopa, jeśli podczas odpoczynku na narożniku miałbyś ochotę poserfować po internecie.

Przykładowa konfiguracja mebla z elementów systemu modułowego Domo – skórzany narożnik w kształcie litery U, wzbogacony o funkcję spania

Narożnik Domo marki Gala Collezione z funkcją spania

Funkcja relaksu i skrzynka na pościel w narożniku Domo ze skóry naturalnej

Narożnik Domo marki Gala Collezione z funkcją relaksu i skrzynką na pościel

Domo jest wyposażone w ruchome zagłówki, które stanowią integralną część oparcia. Zagłówki możesz ustawić w dowolnej pozycji, dzięki czemu masz zapewnione stabilne wsparcie dla karku i głowy. Szerokie podłokietniki mogą pełnić także funkcję podgłówka podczas wypoczynku w pozycji leżącej.

Mebel skonfigurowany z elementów systemu modułowego Domo to idealne połączenie wygody, nowoczesnego designu, elegancji oraz funkcji użytkowych. Jest niezwykle efektowny wizualnie dzięki swojej masywnej bryle i stonowanej stylistyce. Większy, rozbudowany narożnik będzie świetnie komponować się w dużych, przestronnych wnętrzach, stanowiąc efektowne centrum salonu, zachęcające do wspólnego, rodzinnego wypoczynku. Mniejszy narożnik lub sofa z powodzeniem zmieszczą się w pokoju dziennym o mniejszych wymiarach. Ostateczne wymiary zależeć będą od elementów, które wybierzesz podczas konfiguracji swojego mebla.

Wysokość mebla: 81 cm (z położonymi zagłówkami), 105 cm (z podniesionymi zagłówkami)
Wysokość siedziska: 47 cm

Domo dostępne jest zarówno w wysokiej jakości skórze naturalnej, jak też w tapicerce tkaninowej. Kolor oraz rodzaj tkaniny oraz odcień skóry możesz wybrać z wzorników dostępnych w salonach meblowych. Sprawdź w zakładce GDZIE KUPIĆ, gdzie znajduje się salon meblowy, położony najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Kliknij TUTAJ, by zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat systemu modułowego Domo.

« Wróć do listy artykułów

.