© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

Blog

Archiwum

« Wróć do listy artykułów

Trendy w salonie czyli jakie meble tapicerowane Polacy wybierali do swoich salonów w 2018 roku

20 marca 2019


Jak wyglądał rok 2018 pod względem trendów w polskich mieszkaniach i domach? Serca Polaków zdobył szturmem kolor szary w najróżniejszych odcieniach, który z przyjemnością wprowadzaliśmy do swoich wnętrz. Paleta szarości (od popielatego po grafitowy) pojawiała się zarówno na ścianach, elementach dekoracyjnych, jak też meblach wypoczynkowych, które kupowane były do salonu. Pokochaliśmy też meble na wysokich nóżkach – lekkie i zwiewne wizualnie, dodające pomieszczeniom optycznej głębi i przestronności.

Polacy – naród otwarty na nowe trendy

Coraz bardziej stawiamy na różnorodność i otwieramy się na światowe trendy w zakresie urządzania wnętrz. Sięgając po meble wypoczynkowe, dopasujemy ich typ, kształt i funkcje użytkowe do swojego stylu życia. Nie chodzi już tylko o to, by kupić sofę, na której będzie można posadzić gości. Chodzi przede wszystkim o to, by sofa czy narożnik spełniały zarówno funkcję dekoracyjną (wprowadzając klasę i szyk do pomieszczenia), jak też umilały i uprzyjemniały nam popołudniowy wypoczynek. I to w każdym momencie. Wtedy, gdy spędzamy czas na ploteczkach z przyjaciółmi i gdy relaksujemy się w pojedynkę przed telewizorem. Także wtedy, gdy surfujemy wieczorem po internecie w poszukiwaniu newsów oraz gdy ucinamy sobie słodką, poobiednią drzemkę.

Z uwagą przyglądamy się polskim i zagranicznym kreatorom wnętrzarskich trendów, którzy podpowiadają, w jaki sposób wprowadzić do naszych domów i mieszkań nowe pomysły i świeże spojrzenie. Obserwujemy, które kolory są modne i w jaki sposób je łączyć. Śledzimy kolory roku ogłaszane przez Instytut Pantone i coraz śmielej zestawiamy różne palety barw, by osiągnąć unikalny, cieszący nasze oko efekt. Przywiązanie do komfortu idzie w parze z dbałością o estetykę, nienaganną formę i harmonijną kompozycję kolorystyczną.

Jaki kształt mebli wybierają Polacy?

Przez wiele lat do naszych domów i mieszkań najchętniej wybieraliśmy narożniki w klasycznym kształcie litery L. Czy w 2018 roku nasze upodobania w tym zakresie się zmieniły? Oto kilka wniosków płynących z naszego badania:

Funkcja spania wciąż „must have”, ale. . .

Najbardziej popularną ze wszystkich funkcji meblowych jest funkcja spania. Wynika to z wielu różnych czynników. Jednym z nich jest bardzo prozaiczna potrzeba zapewnienia gościom możliwości przenocowania w naszym domu. Dodatkowo ograniczony metraż wielu polskich mieszkań wymusza wielofunkcyjność mebli, które w dzień służą za miejsce do wypoczynku na siedząco, a w nocy zmieniają się w łóżko.

Obecnie nasze mieszkania stają się coraz bardziej przestronne i coraz więcej osób może pozwolić sobie na przykład na wydzielenie sypialni gościnnej. Z tego powodu salon staje się miejscem, które ma służyć do wygodnego wypoczynku dziennego i popołudniowego. Funkcja spania – jeśli jest – staje się więc wartością dodaną, a nie „must have” mebla, który kupujemy.

Jak wyglądały nasze wybory w zakresie funkcji meblowych w 2018 roku?

Wygląd mebla i design – to ma dla Polaków znaczenie

Kształt mebla i jego funkcje, to bardzo ważne elementy brane pod uwagę podczas zakupu. Równie istotny jest design sofy czy narożnika oraz jego kolor. Tutaj widać duże zmiany w zakresie podejmowanych wyborów. Jak wyglądały decyzje Polaków w 2018 roku?

Pobierz raport w wersji PDF -> Raport „Trendy w salonie czyli jakie meble tapicerowane Polacy kupowali do swoich salonów w 2018 roku”

Trendy w salonie czyli jakie meble tapicerowane Polacy wybierali do swoich salonów w 2018 roku


« Wróć do listy artykułów

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design