Salon w kolorach jesieni

« Wróć do listy artykułów

27 października 2020

Przez wiele osób uznawana jest za najpiękniejszą porę roku ze względu na to, że każdego dnia zmienia swoje oblicze. Złota, piękna jesień czaruje paletą nostalgicznych barw, w których kryje się zarówno energia, jak i uspokojenie, ciepło i zapowiedź zbliżającej się szybkimi krokami zimy. Zapraszając je do swojego wnętrza, możemy zmienić je w przytulną, wyciszającą przystań. Czas płynąć będzie w niej nieco wolniej a myśli z przyjemnością wracać będą do wspomnień minionego lata czy szczęśliwego dzieciństwa, odnajdując wciąż na nowo najprzyjemniejsze jego momenty.

Jak urządzić wnętrze w barwach jesieni? Oto kilka inspiracji.

Klasyczne barwy jesieni

Wiosna zachwyca nas budzącą się do życia przyrodą i feerią barw, którą nagle z dnia na dzień rozkwita świat. Jesień z kolei wprowadza uspokojenie, wycisza nas przed nastaniem zimy, buduje nastrój ciepłą paletą kolorów, których głębię wydobywają promienie zachodzącego słońca.

Pracownia projektowa Kinga Zdżalik | wizualizacja z narożnikiem Axel Gala Collezione

Rudy narożnik Axel na wizualizacji wnętrza w kolorach jesieni, przygotowanej przez Kingę Zdżalik z Pracowni Projektowej Kinga Zdżalik

Nasycone czerwienie kojarzące się z jarzębiną i dziką różą, ochra, rudości, złoto i miedź – dostrzegalne wszędzie w postaci wybarwiających się liści, energetyczny pomarańcz dyni, butelkowa zieleń powoli przygotowujących się do snu zimowego roślin, brąz spadających z drzew kasztanów, fiolet kwitnących wrzosów – paleta jesiennych kolorów jest imponująca. Dzięki dużej dawce ciepła, jakie te barwy w sobie kryją, stworzysz w swoim mieszkaniu przytulną aranżację, która zachęcać będzie do przyjemnego relaksu w coraz dłuższe, jesienne wieczory.

Kinga Zdżalik, projektant wnętrz

Jesień to niezwykle kolorowa i nastrojowa pora roku, która zachęca nas do celebrowania chwil w ciepłym, przytulnym domowym zaciszu. Już kilka elementów wyposażenia wystarczy, aby wprowadzić jesienny klimat do naszego mieszkania. Warto zacząć od serca salonu – mebli tapicerowanych, czyli miejsca, w którym się relaksujemy i spędzamy czas z najbliższymi.

Postawmy na miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny obiciowe, jak plusz, welur czy flok, bądź szlachetne i ponadczasowe skóry naturalne. Obszerna gama kolorystyczna oferuje szeroką paletę żółci, brązów, rudości, zarówno jednobarwnych, jak i w różnorodne desenie. Na sofę czy fotel możemy narzucić wełniany koc i miękkie wełniane poduszki, najlepiej w odcieniach pomarańczy, czerwieni czy brązu, a zasłony w oknach możemy zmienić na bardziej mięsiste i grubsze.

Idealnym dopełnieniem takiej aranżacji będą dary natury. Kolorowe liście, gałęzie drzew, kasztany, owoce jarzębiny, czy szyszki możemy znaleźć dookoła nas, chociażby na spacerze w parku. Posłużą nam do stworzenia pięknych naturalnych dekoracji, wprowadzających przytulny jesienny klimat. Zamiast z ciętych kwiatów, zróbmy bukiet z różnokolorowych liści i suchych gałęzi, na drewniane podstawki pod świece połóżmy kiście owoców jarzębiny, a w narożniku schodów czy na parapecie ustawmy kilka dyń w różnych kolorach i kształtach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

W jesiennej aranżacji świetnie sprawdzą się także świece pod każdą postacią – w drewnianych lampionach, na podstawkach ozdobionych jesiennymi liśćmi, czy w słoikach wypełnionych kasztanami. Naturalne, pachnące lasem ozdoby dodadzą ciepła i przytulności naszemu salonowi

Kinga Zdżalik, projektant wnętrz, Pracownia Projektowa Kinga Zdżalik

Pomarańczowy jak dynia, miedziany jak jesienne liście

Najbardziej oczywiste barwy dla jesiennej aranżacji to te, które występują w największym nasyceniu o tej porze roku w przyrodzie, czyli pomarańcze, żółcienie czy burgund. To kolory spadających z drzew liści, tworzących na chodnikach szeleszczące dywany, dojrzewającej w ogrodzie dyni czy soczystej marchwi, z której robimy odżywcze soki. Ta paleta ma w sobie wiele pozytywnej energii. Bez względu na to, czy wybierzesz odcienie żywe i nasycone, czy też raczej stonowane i nieco rozbielone – doskonale wyglądać będą jeśli połączysz je z szarością, zielenią, beżami czy brązami. Powstanie stylizacja bliska natury, otulająca spokojem jak ciepłą kołderką.

Pomarańczowy zestaw wypoczynkowy Merida | Salon w kolorach jesieni

Zestaw wypoczynkowy Merida w aranżacji w stylu cottage, w której dominują kolory i detale dekoracyjne kojarzące się z piękną, złotą jesienią

Pomarańczowy, rudy czy miedziany kolor kanapy to tylko jeden z elementów udanej jesiennej aranżacji. Jeśli chcesz dodać jej jeszcze więcej przytulności i ciepła, postaw na naturalne materiały i dodatki, które stworzą unikatowy klimat. Lejąca zasłona z puszystego welwetu, ciepłe pledy i koce, bukiety z jesiennych kwiatów lub gałązek, drewno w najrozmaitszej postaci – to wszystko zbliży Cię do natury i powoli poczuć się w swoim domu wyjątkowo dobrze.

Rudy zestaw wypoczynkowy Nola | Salon w kolorach jesieni

Zestaw wypoczynkowy Nola w obiciu w kolorze rudo-miedzianym, doskonale pokreśli jesienny klimat aranżacji

« Wróć do listy artykułów

.