Personalizowane systemy modułowe – meble takie, jak Ty

« Wróć do listy artykułów

5 lipca 2021

Wyrażenie swojej osobowości staje się dla nas coraz ważniejsze. Podczas urządzania wnętrz chętnie korzystamy z pomocy architektów jako nieocenionego źródła wsparcia, nietypowych rozwiązań oraz fachowej wiedzy. Jednak sami wiemy i czujemy, co nam się podoba. Inspiracje coraz rzadziej wynikają z przeglądania folderów, a coraz częściej z życia. Globalna wioska gwarantuje nam różnorodne impulsy i doświadczenia. Kolekcjonujemy natchnienia podróżując – realnie lub wirtualnie. To sprawia, że chcemy mieć jedyne w swoim rodzaju wnętrza – niekoniecznie jak te z katalogu. Ważne jest, by odpowiadały naszym gustom i potrzebom. A te – jak każdy z nas – są niepowtarzalne i wyjątkowe. Takie też są meble modułowe – idealny środek do znalezienia spokoju ciała i ducha poprzez możliwość wyrażenia siebie.

Potrzeba pierwsza: stylowe meble wypoczynkowe do salonu

Wybór mebli wypoczynkowych może przebiegać na wiele sposobów: niektórzy oglądają i kupują je przez Internet, inni wolą wizytę w salonie, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda upatrzona wcześniej sofa, jeszcze inni swoje wrażenia muszą potwierdzić organoleptycznie. Jedno jest pewne: jako pierwszy działa tu zmysł wzroku. Interesuje nas to, co nam wpadnie w oko. Personalizowane meble wypoczynkowe eliminują konieczność pójścia na ustępstwa oraz dylematy brzmiące: „ładne czy wygodne czy funkcjonalne”. Ich kolekcje mieszczą w sobie wszystko to, co dla nas ważne. Poczynając od estetyki, która w poszczególnych zestawach reprezentuje różne style: klasyczny, nowoczesny czy minimalistyczny.

Duży niebieski narożnik Karato o minimalistycznych kształtach | Gala Collezione

Narożnik Karato swoją oszczędną, geometryczną bryłą doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrza.

Stylizację dodatkowo można wzmocnić poprzez wybór odpowiedniej kolorystyki i rodzaju tapicerki. To pierwszy, bardzo podstawowy krok w stronę personalizacji. Skórzana obicie doda klasy i elegancji, zaś welwetowa miękkość ociepli sofę i uczyni ją bardziej przytulną. Producenci przewidzieli również sytuację, w której stałym bywalcem salonowych kanap będzie czworonożny członek rodziny. W ofercie znajdziemy duży wybór tkanin przyjaznych zwierzętom, których struktura chroni obicie na przykład przed zaciągnięciem pazurem. Szeroki wachlarz możliwości zaspokaja różnorodne gusta i uwzględnia wymagania naszej rodziny.

Potrzeba druga: meble wypoczynkowe dopasowane do wielkości pomieszczenia

Kiedy już wybierzemy kolekcję, która wizualnie najbardziej nam odpowiada, kolejnym krokiem jest znalezienie mebla dopasowanego gabarytami i kubaturą do pomieszczenia. W tym względzie mamy przecież bardzo różnie: nasze salony są ograniczone wielkością, kształtem lub układem. Bywają takie, które są pod tym względem wyzwaniem aranżacyjnym.

Bladoniebieski narożnik Karato w kształcie litery U | Gala Collezione

Sofa Karato w kształcie litery U to mebel, który stanowi ozdobę przestrzennych, eleganckich pomieszczeń.

Tu znów nieocenionym wsparciem służy idea personalizacji mebli modułowych. Ich kolekcje z założenia opierają się na szerokiej ofercie elementów o różnych kształtach i wielkościach. Dzięki temu, w zależności od miejsca i potrzeb, możemy skonfigurować dwu- lub trzyosobową sofę, większy narożnik w kształcie litery L, a także pokaźnych rozmiarów zestaw w kształcie litery U. W nowoczesnych systemach modułowych do wyboru mamy też ustawienia niestandardowe z niezależnymi elementami tworzącymi luźną kompozycję, która posłuży nam do wypoczynku.

Potrzeba trzecia: meble wypoczynkowe zgodne ze stylem życia

W tym przypadku personalizacja odnosi się bezpośrednio do funkcjonalności mebli. Z myślą o graczach komputerowych i miłośnikach nowych technologii powstały bary z wysuwanym blatem, służącym jako podstawka pod laptop, oraz gniazdami USB, do których możemy podłączyć urządzenia. Z kolei stabilny drewniany blat sprawdzi się jako miejsce do gry w karty, planszówki, stolik na kieliszki z winem czy drinki na spotkanie towarzyskie lub kubki z herbatą na długie wieczory przy kominku.

Dwuosobowa, czarna sofa Volta z barem skośnym między siedziskami | Gala Collezione

System modułowy Volta wyposażony jest w bar z drewnianym blatem, który może pełnić funkcję stolika.

Mole książkowe oraz telemaniacy mogą wybrać bar z głębokim schowkiem, mieszczącym czasopisma, książki, etui z okularami lub piloty telewizyjne. Dla osób intensywnie praktykujących sport lub wykonujących mocno wyczerpującą fizycznie i intelektualnie pracę, ciekawą propozycją jest zasilany elektrycznie rozkładany fotel z funkcją relaksu, zapewniający efektywny wypoczynek w stylu domowego spa.

Potrzeba czwarta: meble wypoczynkowe dla zdrowia

Jeśli towarzyszą nam problemy zdrowotne, możemy skonfigurować mebel idealnie zgrany z naszym ciałem i przynoszący ulgę w różnych dolegliwościach. Wiele parametrów, takich jak ustawienie zagłówków, kąt pochylenia i wysokość oparcia, głębokość siedziska, ustawienie podłokietników zależy od naszego wyboru. Wysokie oparcia dają solidne podparcie dla kręgosłupa. Ruchome zagłówki pomogą oprzeć głowę, ustabilizować szyjny odcinek kręgosłupa i odciążyć kark. Wysuwany podnóżek poprawi krążenie i przyniesie odpoczynek zmęczonym pracą lub treningiem nogom. Podobną rolę pełni niezależny puf, który przedłużając siedzisko może pełnić rolę podnóżka. Dodatkowo do wyboru mamy różnej wielkości i kształtu poduszki, służące komfortowemu ułożeniu ciała.

Potrzeba piąta: meble wypoczynkowe na Twoją kieszeń

Mnogość elementów w systemach modułowych ma jeszcze jedną wielką zaletę: wraz z modyfikacją modułów możemy również decydować o cenie mebla. Elastyczna oferta cenowa daje możliwość zrealizowania inwestycji w oparciu o założony budżet.

Szary narożnik w kształcie podkowy w nowoczesnym salonie | Gala Collezione

System modułowy Serena oferuje mnogość elementów oraz ich możliwych konfiguracji.

Każdy element jest osobno wyceniony, więc to my decydujemy, co chcemy wybrać i ile na to wydać. Dokonując wyboru cały czas kontrolujemy wydatki i mamy możliwość ich bieżącego modyfikowania.

Potrzeba szósta: meble wypoczynkowe wyrażające usposobienie

Personalizowane meble modułowe pozwalają uzewnętrznić się w jeszcze jeden sposób. Jest on szczególnie ważny dla osób twórczych, kreatywnych, takich, które lubią zmiany lub szybko się nudzą. Po pierwsze, wybrane elementy układu dopuszczają możliwość ich przestawienia i zmiany lub korekty całości w zakresie kształtu czy funkcjonalności. Po drugie, dzięki temu, że każdy z elementów systemu modułowego może być w całości obity jednakową tkaniną, można go odsunąć od reszty. W ten sposób zamiast jednej zwartej bryły otrzymamy niezależne siedziska lub zestaw wolno stojących elementów. Jest to nieoceniona wartość, jeśli lubimy zmieniać aranżację czy odświeżać wizualnie salon. Meble modułowe pozwolą uzewnętrznić nasze odważne, dynamiczne usposobienie i sprawią, że poczujemy się twórczo zrealizowani.

Duży element narożny Serena służący za samodzielne siedzisko | Gala Collezione

Element narożny systemu modułowego Serena świetnie sprawdzi się jako samodzielny, wygodny mebel w biblioteczce

Warto zaznaczyć, że w ujęciu personalizacyjnym dynamizm nie jest tożsamy z pośpiechem. Stworzenie mebla zgodnego z naszym autorskim pomysłem, idealnie dopasowanego do naszych potrzeb może wydłużyć realizację zamówienia. Meble modułowe nie są „gotowcem z taśmy”. Zakładają one duże zaangażowanie pracy rąk ludzkich oraz pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym, który ze względu na unikatowość brył wymaga większej uważności. Wydłużony czas oczekiwania rekompensuje nam jednak wolność wyboru i twórcza radość. Osobista satysfakcja i zachwyt gości to dodatkowa wartość gwarantowana w przypadku mebli personalizowanych.

« Wróć do listy artykułów

.