Chcesz samodzielnie skonfigurować sofę? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie

« Wróć do listy artykułów

7 czerwca 2017

Jeśli chcesz samodzielnie skonfigurować narożnik lub sofę z jednego z wybranych systemów mebli modułowych – pomoże Ci w tym kreator 2D Gala Collezione dostępny pod adresem www.ZaprojektujSofe.online. Można do niego także trafić klikając w kafel „Zaprojektuj sofę w kreatorze 2D” na stronie głównej serwisu www.GalaMeble.com. Został stworzony po to, by pomóc Ci w samodzielnym skonfigurowaniu wymarzonej sofy z elementów wybranego przez Ciebie systemu modułowego Gala Collezione.

Jak otworzyć kreator 2d na stronie Gala Collezione

Aby skorzystać z kreatora wystarczy komputer z dostępem do internetu oraz dowolna przeglądarka internetowa. Co ważne i szczególnie istotne – nie musisz posiadać żadnej wiedzy związanej z projektowaniem czy programowaniem. Kreator jest bardzo przyjazny i intuicyjny. Został zaprojektowany tak, by krok po kroku przeprowadzić Cię przez proces konfiguracji mebla. Na każdym z etapów możesz korzystać z różnego rodzaju podpowiedzi, instrukcji i wyjaśnień, dzięki którym dokładnie wiesz, co w danym momencie powinieneś zrobić i jaki efekt uzyskasz.

Zaprojektuj online swoją wymarzoną sofę w kreatorze 2D Gala Collezione

 

Od czego zacząć projektowanie sofy?

Zanim przystąpisz do projektowania, zobacz film instruktażowy, dzięki któremu dowiesz się, jak przy pomocy kreatora 2D Gala Collezione szybko i łatwo skonfigurować dowolny mebel wypoczynkowy (wygodną sofę, funkcjonalny narożnik w kształcie litery L lub dużą, komfortową kanapę narożną w kształcie litery U) do Twojego salonu.

 

 

Etapy projektowania w kreatorze 2D

Krok 1 – przygotuj sobie wymiary pomieszczenia, w którym będziesz chciał postawić sofę lub narożnik.

Proces projektowania zaczynasz od narysowania kształtu pokoju oraz umieszczenia w nim wszystkich przeszkód, które się w nim znajdują. Przeszkody to wszystkie inne elementy wyposażenia, takie jak meble skrzyniowe, donice z kwiatami, ewentualne słupy podtrzymujące strop, drzwi, ścianki działowe i inne.

Dlaczego to jest ważne? Z dwóch powodów:

  • dzięki temu będziesz wiedzieć, czy ostatecznie zaprojektowany mebel zmieści się w przestrzeni, w jakiej będziesz chciał go umieścić i czy możliwe będzie zachowanie swobodnej komunikacji i łatwego dostępu do okien, balkonu, stołu w części jadalnej bądź innych miejsc w tym pomieszczeniu,
  • określając wymiary pomieszczenia definiujesz skalę, w jakiej będzie projektowany mebel – dzięki temu system sam dobierze wielkość konkretnej bryły w taki sposób, by była zgodna z wymiarami narysowanego pomieszczenia.

 

Krok 2 – wybierz system modułowy, który Ci się podoba

Na pewno masz swoje upodobania w zakresie wzornictwa i designu oraz wiesz, jaki styl Ci się najbardziej podoba. Bez względu na to, czy wolisz klasykę czy nowoczesną stylistykę, czy preferujesz efektowne pikowania i przeszycia, czy też raczej surowy styl pozbawiony zbędnych ozdobników – wśród systemów modułowych Gala Collezione na pewno znajdziesz coś dla siebie. W każdym momencie możesz przeczytać opis wybranej przez Ciebie kolekcji i zapoznać się z funkcjami, jakie możesz umieścić w projektowanym meblu.

Gdy wybierzesz konkretny system modułowy – możesz przystąpić do konfigurowania sofy. Z listy dostępnych brył wybierasz te, które Cię interesują. Kreator na bieżąco będzie Ci podpowiadał, jakie bryły możesz ze sobą połączyć, by możliwe było bezproblemowe korzystanie z ich funkcji (np. rozłożenie funkcji spania czy funkcji relaksu).

 

Krok 3 – wydrukuj podsumowanie i kup mebel

Po zakończeniu projektowania możesz wydrukować podsumowanie, zawierające rysunek skonfigurowanej sofy lub narożnika oraz wyszczególnienie wszystkich brył, które wybrałeś. Takie podsumowanie zabierz ze sobą do salonu meblowego, w którym będziesz chciał kupić mebel. Ponieważ cały proces konfiguracji mebla wykonasz samodzielnie w domu, nie będziesz musiał tracić na to czasu w sklepie. Sprzedawca będzie mógł od razu przyjąć Twoje zamówienie, a Ty skupisz się wyłącznie na wyborze koloru i rodzaju obicia.

« Wróć do listy artykułów

.