© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

Blog

Archiwum

« Wróć do listy artykułów

PORADNIK – Jak skonfigurować sofę lub narożnik z elementów wybranego systemu modułowego?

25 maja 2018


Masz mieszkanie o niewielkich lub nieustawnych pokojach? Dysponujesz bardzo dużą przestrzenią w salonie, w której chcesz zaaranżować wielofunkcyjną przestrzeń wypoczynkową? Czujesz w sobie dużą potrzebę indywidualizacji i aranżacji wnętrz swojego domu w sposób, który jest daleki od popularnej sztampy i powielanych wzorów? Żaden z mebli w gotowej konfiguracji nie spełnia Twoich oczekiwań w zakresie funkcji, rozmiarów lub wyglądu?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś TAK – oznacza to, że system modułowy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, czym są meble systemowe oraz w jaki sposób możesz wykorzystać ich potencjał w swoim domu.

System modułowy – co to w ogóle jest?

Najprościej mówiąc – system modułowy to taka kolekcja mebli, na którą składa się od kilku do kilkudziesięciu różnych elementów, które można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach. Elementy te nazywa się najczęściej modułami lub bryłami. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać oraz potrzeb, jakie masz w zakresie mebla wypoczynkowego do salonu, zestawiasz ze sobą wybrane bryły tworząc z nich mniejszą sofę, narożnik w tradycyjnym kształcie litery L lub duży, rozbudowany układ w kształcie litery U, na którym z powodzeniem będziesz wypoczywać razem ze swoją rodziną.

Meble modułowe to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało sposób aranżacji wnętrz. Przede wszystkim pozwalają na eksperymentowanie na etapie planowania przestrzeni. Dzięki nim stajesz się w pewnym sensie projektantem swojego wymarzonego mebla, bowiem decydujesz o jego wielkości i rozmiarach, wybierasz funkcjonalności, kolor i rodzaj obicia. To, jak ostatecznie będzie on wyglądał, jaką postać i formę przybierze, jest odzwierciedleniem Twoich upodobań i wyobraźni. Możesz być więc pewien, że mebel w Twoim salonie będzie niepowtarzalny i unikalny, a jednocześnie – będzie wyrażał Ciebie i Twój charakter.

Podstawową zaletą systemów modułowych jest to, że nie jesteś już ograniczony do wyboru mebla w gotowej konfiguracji oferowanej przez producenta. Oznacza to, że możesz sam zdecydować, czy mebel na przykład będzie miał funkcję spania, bar bądź fotel z funkcją relaksu oraz w którym miejscu będą one zlokalizowane.

Do wyboru, do koloru

Systemy modułowe Gala Collezione, są bardzo zróżnicowane pod względem designu oraz funkcji użytkowych. Każda kolekcja ma do zaoferowania swój specyficzny i unikalny zestaw cech. Są więc takie, w których projektanci postawili na minimalizm i maksymalną prostotę. Przejawia się to m.in. w kubicznych kształtach, gładkich powierzchniach pozbawionych wszelkich ozdobników oraz ograniczeniu dodatkowych funkcji do minimum. Są kolekcje, które wzorniczo nawiązują do klasyki, a funkcjonalnie oferują najnowsze rozwiązania technologiczne, służące podniesieniu komfortu wypoczynku. Są również takie, które są doskonałym miksem najnowszych trendów w zakresie designu i rozwiązań technicznych. To, którą z tych opcji wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Meble modułowe to rozwiązanie, które zdobyło serce wielu klientów z Polski i ze świata i cieszy się rosnącą popularnością. Z elementów jednej kolekcji możesz stworzyć ogromną liczbę przeróżnych konfiguracji – tym większą, im więcej modułów znajduje się w danym systemie. W ramach inspiracji podpowiadamy, w jaki przykładowy sposób możesz skonfigurować sofę lub narożnik w ramach poszczególnych systemów modułowych z naszej oferty. Pamiętaj jednak, że jest to tylko podpowiedź i inspiracja. To Ty decydujesz o ostatecznym wyglądzie mebla!

Przykładowe konfiguracje sofy z elementów systemu modułowego Gala Collezione - inspiracja

Przykładowe konfiguracje narożników skonfigurowanych z elementów systemu modułowego Massimo

Wybierz moduły czyli jak rozumieć oznaczenia elementy systemu modułowego

Znalazłeś system modułowy, który podoba Ci się wizualnie i odpowiada wzorniczo Twoim gustom i poczuciu estetyki? Czas przystąpić do skonfigurowania swojego wymarzonego mebla. Zacznij od zapoznania się z listą dostępnych modułów, by upewnić się, że w ramach systemu znajdziesz funkcje, które są Ci potrzebne.

Pamiętaj, że różne kolekcje oferują różny zestaw funkcjonalności. W niektórych znajdziesz przede wszystkim bryły bezfunkcyjne, różniące się na przykład szerokościami siedzisk. W innych może być dostępnych na przykład kilka typów barów oraz brył funkcyjnych, pozwalających na uzupełnienie mebla o funkcję spania czy relaksu.

Gdzie szukać podpowiedzi na temat cech konkretnej kolekcji mebli systemowych?

Podstawowy zestaw informacji znajdziesz na piktogramach w zakładkach produktowych prezentujących meble oraz w katalogach. Piktogramy w graficzny sposób informują, czym charakteryzuje się dane kolekcja – zarówno jeśli chodzi o konstrukcję i budowę, jak i cechy użytkowe. Po najechaniu na piktogram pokaże się „chmurka” z opisem wyjaśniającym.

Piktogramy wyjaśniające funkcje mebli Gala Collezione

W zakładce produktowej znajdziesz piktogramy, które wyjaśnią konstrukcję mebla oraz jego cechy funkcjonalne

Kolejnym ważnym źródłem informacji jest karta produktowa oraz „Zeszyt techniczny” do katalogu mebli Gala Collezione. Znajdziesz tam rysunki techniczne prezentujące wszystkie moduły dostępne w ramach danego systemu, wraz z ich oznaczeniami oraz wymiarami.

Elementy systemu modułowego na karcie produktowej Gala Collezione

Na karcie produktowej znajdziesz rysunki wszystkich brył, dostępnych w ramach danego systemu modułowego

Na pierwszy rzut oka rysunki te mogą wydać Ci się skomplikowane. Uspokajamy – w projektowaniu pomogą Ci łatwe w obsłudze kreatory 2D i 3D, natomiast rysunki mają być dla Ciebie podpowiedzią, jakie możliwości aranżacyjne daje dany system oraz jakie są wymiary poszczególnych modułów. Wyjaśnimy teraz, jak je poprawnie zinterpretować.

Każda bryła ma swoją nazwę, która oznacza rodzaj modułu i ewentualną funkcję w którą jest wyposażony. Oznaczenia numeryczne mówią o tym, czy jest to moduł jednoosobowy (wówczas jest oznaczony cyfrą 1) czy szerszy (cyfra 2 oznacza moduł dwuosobowy a 2.5 oraz 3 – moduł trzyosobowy). Litery wskazują rodzaj konkretnej bryły lub funkcji bądź sposób, w jaki dana bryła może być połączona z innymi z kolekcji. I tak na przykład:

Jeśli na rysunku widzisz po lewej oraz prawej stronie bryły narysowane cienkie skośne kreseczki, to oznacza, że jest to bryła wewnętrzna i możesz dołączyć do niej kolejne bryły po obu stronach. Jeśli kreseczki narysowane są tylko z jednej strony – wówczas jest to bryła, którą kończysz układ i możesz dołączyć do niej kolejne tylko z jednej strony. Z drugiej jest otapicerowana.

Elementy systemu są rysowane w pewnym uproszczeniu. I tak na przykład – jeśli nad bryłą będzie na przykład symbol 1(70)L/1(70)P – oznacza to, że ta bryła występuje w dwóch opcjach opcjach, zgodnie z rysunkiem poniżej.

Wyjaśnienie rysunków z karty produktowych Gala Colellezione

Kreator 2D  – proste w obsłudze narzędzia do projektowania mebla

Meble modułowe to kreatywny sposób na aranżację swojego wnętrza. By wybór był jeszcze łatwiejszy a proces konfiguracji przyjemniejszy, masz do dyspozycji kreator 2D.

Kreator w wersji 2D (dostępny pod adresem www.zaprojektujsofe.online) pozwoli Ci zaprojektować mebel „co do centymetra”, zwracając uwagę na rozplanowanie przestrzeni w Twoim pokoju. cia.

Chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z kreatora 2D Gala Collezione? Przeczytaj na blogu tekst „Chcesz samodzielnie skonfigurować sofę? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie”


« Wróć do listy artykułów

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design