E-book Umowy z Architektami

« Wróć do listy artykułów

18 stycznia 2023

Projektujesz lub aranżujesz wnętrza? Tworzysz projekty domów, mieszkań? Doradzasz w zakresie dodatków i wykończenia wnętrz? Jeśli TAK, to wiesz jak ważnym aspektem jest formalny obszar biznesu. Daje nam poczucie bezpieczeństwa, reguluje prawa i obowiązki, pozwala na rozwój marki własnej lub pracowni, w której pracujemy.  

  „W pracy architekta umowy są niezwykle ważnym aspektem. To one pomagają uniknąć nieporozumień i wątpliwości.” – Marzena Pilarz – Herzyk, MamaPrawniczka.pl 

Podczas spotkań dla architektów i projektantów wnętrz często pojawiają się pytania odnośnie praw autorskich, zakazu konkurencji oraz promowania swojego nazwiska jako twórcy projektu, koncepcji i realizacji. Niestety w ferworze spraw codziennych często odkładamy te tematy na później. Stają się otwartymi pytaniami bez odpowiedzi. Określamy je terminem „papierologia”, nie wiedząc gdzie szukać rozwiązania i wiedzy, która nas wzbogaci i umocni w wykonywanym zawodzie.  

We współpracy z Marzeną Pilarz – Herzyk, szerzej znaną jako Mama Prawniczka, przygotowaliśmy specjalne wydanie e-booka – „Umowy dla Architektów”. 

Mama Prawniczka Umowy dla Architektów

Marzena Pilarz-Herzyk. Mama. Prawniczka. Artystka.

„Jestem Mamą trzech Synów – Oskara, Oliwiera i Olafa. Z zawodu jestem prawniczką. Specjalizuję się m.in w prawie pracy. Wraz z awansem na najważniejsze stanowisko: Mama, powstał mój autorski blog MamaPrawniczka.pl. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim oraz Podyplomowe Studia z Prawa Medycznego Bioetyki i Socjologii Medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2022 otrzymałam Nagrodę Specjalną #PowerInfluencer od magazynu Twój Styl na Gali #Hashtagiroku2022. Byłam również nominowana w plebiscycie Doskonałości Sieci 2022 #PoSwojemu.” 

Logo mama prawniczka Marzena Pilarz Herzyk

W zaprezentowanej publikacji znaleźć można omówienie kilku najbardziej frapujących, osoby związane z projektowaniem, aspektów prawnych w obszarach: umowa o pracę, umowa o projekt architektoniczny oraz umowa z partnerem często zwana umową marketingową. Zagadnienia te w klarowny i szeroki sposób wytłumaczyła dla nas Mama Prawnik. Serdecznie zapraszamy do lektury i wykorzystania rad w życiu zawodowym. 

Zobacz kilka fragmentów e-booka „Umowy dla Architektów”. 

Mama Prawniczka Gala Collezione PowerInfluencer

PRAWA AUTORSKIE 

„To jeden z najważniejszych aspektów umowy, którego należy mieć świadomość. (…) jeśli umowa o pracę nie określa wyraźnie zasad, związanych z prawem autorskim, zasady te wynikają z mocy prawa.”  

 

PUBLIKACJA WE WŁASNYM PORTFOLIO 

„Jeśli Twoje portfolio ma za zadanie pokazać spektrum twoich umiejętności, stosowane rozwiązania etc, należy uznać, że ujęcie projektu w ramach praw osobistych nie łamie praw pracodawcy.”  

 

ZAKAZ KONKURENCJI 

Teoretycznie praca na rzecz biura projektowego na podstawie umowy o pracę nie ogranicza prawa do świadczenia usług na rzecz innych podmiotów. Z założenia sama umowa o pracę nie jest ku temu przeciwskazaniem.”  

 

 

 

 

 

i zapoznaj się z najważniejszymi aspektami formalnych tematów. Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu projektanci@galameble.com

Zapraszamy również na darmowy webinar z Mamą Prawniczką, już 2 lutego 2023 roku, podczas którego będzie można zadać dodatkowe pytania lub rozwiać wątpliwości. 

 

 

« Wróć do listy artykułów

.