© Gala Collezione 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: Inspect ™ Brand & Web Design

Blog

Archiwum

« Wróć do listy artykułów

Meble wypoczynkowe do salonu – dlaczego wybrać właśnie narożnik?

24 kwietnia 2018


Praktyczny, funkcjonalny, wygodny, elegancki i wielofunkcyjny – to tylko niektóre z cech, które sprawiają, że narożnik to jeden z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych kupowanych przez Polaków. Zgodnie z raportem Gala Collezione „Trendy w salonie czyli jak wygląda i jakie funkcje ma sofa w salonie Polaka”, aż 67% osób, które w 2016 roku kupiło nowy mebel wypoczynkowy, wybrało narożnik w tradycyjnym kształcie litery L, a kolejne 10% – w nowoczesnym kształcie litery U.

Różnorodność kanap narożnych jest tak duża, że każdy może znaleźć coś dla siebie, co będzie odpowiadać potrzebom użytkownika zarówno pod względem kształtu, wymiarów, designu i funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem cechom i zaletom narożnika, odpowiadając tym samym na pytanie, dlaczego właśnie ten typ mebla warto wybrać do swojego salonu.

Kompaktowy narożnik – idealny do małego salonu

Jeśli pokój dzienny jest niewielkich rozmiarów, na wagę złota jest każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Meblując takie pomieszczenie trzeba więc wziąć pod uwagę takie rozplanowanie wyposażenia, by zapewnić wygodę i komfort, ale także odpowiednie ciągi komunikacyjne. Narożnik w małym salonie pozwala lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Jeśli jest kompaktowych rozmiarów, może zająć mniej miejsca niż sofa i dwa fotele, zapewniając jednocześnie domownikom i gościom tyle samo, a nawet więcej miejsc do siedzenia. Można wówczas zrezygnować z dodatkowych siedzisk (np. foteli), które mogłyby utrudniać poruszanie się po pokoju.

Mały narożnik wypoczynkowy Voss

Niewielki narożnik na wysokich nóżkach, dedykowany do wypoczynku na siedząco – narożnik Voss marki Gala Collezione.

Narożnik pozwala też uniknąć niewykorzystanego kąta, który powstaje po ustawieniu sofy i fotela. Oczywiście można w takim kącie ustawić stolik lub lampę, ale tracimy wówczas bezpowrotnie tę przestrzeń jeśli chodzi o miejsce do siedzenia. Narożnik pozwala zdecydowanie efektywniej wykorzystać ten kąt, szczególnie jeśli pokój jest nieduży.

Narożnik i sofa w salonie

Narożnik ustawiony w rogu pokoju pozwala uniknąć niewykorzystanego kąta, który powstałby po ustawieniu w tym samym miejscu sofy i fotela.

Narożnik powiększa optycznie mały pokój. Pozwala na maksymalnie funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie na zaaranżowanie w pokoju przytulnego i wygodnego kącika wypoczynkowego. Jeśli jest wyposażony w funkcję spania, da Ci również możliwość wygodnego przenocowania gości. Warto jednak pamiętać, by podczas kupowania narożnika zwrócić uwagę na to, czy jest on dedykowany do spania codziennego, czy okazjonalnego. Jeśli szukasz kanapy narożnej, która ma Ci służyć także w charakterze łóżka – kup mebel który został zaprojektowany także do nocnego wypoczynku.

Narożnik Blom do spania codziennego marki Sweet Sit

Niewielki narożnik z funkcją spania codziennego – narożnik Blom marki Sweet Sit

Wybór kompaktowych narożników, idealnie pasujących także do mniejszych mieszkań, jest bardzo duży. Łatwo można dobrać mebel, który będzie pasował do wymiarów pomieszczenia, a jednocześnie pozwalał na prowadzenie na nim wielu rodzinnych aktywności, takich jak wspólne oglądanie telewizji, czytanie ulubionych książek, popołudniowe pogawędki z bliskimi i przyjaciółmi. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z możliwości samodzielnej konfiguracji kanapy narożnej z elementów wybranego systemu modułowego. Możesz wówczas zdecydować zarówno o sposobie jego wykończenia (np. rodzaj obicia, kolor obicia i nici, wybarwienie nóżek) jak też ostatecznej wielkości kanapy i jej funkcjach. Wymiar mebla zależeć będzie bowiem od tego, ile i jakiego rodzaju moduły wybierzesz podczas konfiguracji mebla.

Duży narożnik do przestronnego salonu

Jeśli dysponujesz dużym i przestronnym salonem, możesz pozwolić sobie na większe szaleństwa aranżacyjne i sięgnąć po mebel o większych gabarytach i bardziej nietypowych kształtach. Zamiast decydować się na narożnik w gotowej konfiguracji, warto wówczas przejrzeć możliwości, jakie dają systemy modułowe w zakresie konfiguracji mebla idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Samodzielna konfiguracja narożnika ma wiele zalet. Po pierwsze – możesz stworzyć układ o dowolnym kształcie i wymiarach, począwszy od mniejszej sofy, poprzez narożniki w tradycyjnym kształcie litery L, aż pod duże, rodzinne meble w kształcie litery U. Po drugie – możesz decydować, w jakie funkcje wyposażony będzie Twój mebel i uzupełnić go o takie rozwiązania, które sprawią, że dostosuje się on do Twojego stylu życia.

Duży narożnik Serena do przestronnego salonu

Duży narożnik w kształcie litery U, idealny do rodzinnego wypoczynku – narożnik Serena marki Gala Collezione

W dużym salonie przestrzeń do wykorzystania jest zdecydowanie większa. Można ją podzielić na przykład na strefy dedykowane określonym aktywnościom. Narożnika nie trzeba ustawiać tradycyjnie w kącie pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie mebla w centralnej części pomieszczenia i stworzenie tzw. wyspy. Dzięki temu powstanie dzienna strefa wypoczynkowa dla całej rodziny. Jednocześnie mebel będzie wyznaczał linię podziału pomiędzy różnymi strefami – na przykład oddzieli część wypoczynkową od części jadalnianej.

Narożnik ustawiony w centrum pokoju

Narożnik ustawiony w centrum pokoju, tworzy wyspę stanowiącą centrum dziennego wypoczynku, oddzieloną od części jadalnianej – narożnik Nevia marki Gala Collezione.

Nowoczesne narożniki wypoczynkowe, zarówno w obiciu z tkaniny, jak też narożniki ze skóry, mają ładnie i estetyczne wykończone „plecy”. Dzięki temu kanapa narożna ustawiona na środku salonu, z dala od ściany, ładnie się prezentuje i wygląda elegancko.

Narożnik to mebel o wielu obliczach

Jest niezwykle praktyczny, wygodny, a przy tym niezwykle elegancki. W zależności od tego, jaki styl Ci się podoba, może przyjąć postać na przykład prostego, minimalistycznego mebla o surowych kubicznych kształtach, klasycznej kanapy narożnej o tradycyjnych, geometrycznych pikowaniach, czy też przytulnego, sprężystego „miękciucha” o dużej liczbie luźnych poduszek. Są narożniki w stylu skandynawskim nawiązującym do natury, w surowym stylu loftowym i ozdobne narożniki w stylu glamour. Są narożniki o prostych, podstawowych funkcjach i niewielkich rozmiarach. Są też narożniki wyposażone w wiele dodatkowych rozwiązań podnoszących komfort wypoczynku.

Ponieważ jest to mebel najbardziej intensywnie użytkowany w salonie, przed zakupem warto dobrze przemyśleć swój wybór. Weź pod uwagę nie tylko jego wygląd i design, ale także m.in.:

Dzięki temu będziesz mieć pewność, że narożnik zapewni Twojej rodzinie zarówno komfortowy wypoczynek, jak też zagwarantujesz wysoką funkcjonalność całego pokoju dziennego.

Wybierz narożnik do mniejszego salonu
Wybierz narożnik marki Gala Collezione – idealny do dużego salonu


« Wróć do listy artykułów

© 2020 Gala Collezione. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa serwisu Regulamin serwisu Polityka prywatności i RODO

Design: Inspect ™ Brand & Web Design